Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 0-3, 3-6, 6-9 Ve 9,12 Ay İçin

Bu şirin projede 2 farklı renkte ip ile 3,75 mili metrelik tığ kullanılmıştır. İsterseniz orta kalınlıkta isterseniz de kalın bir bebek yünü ya da ipini tercih edebilirsiniz.

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 0-3 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile işlemeye başlayın ve 9 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam ederek sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (22 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir)

Sıra 3: 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x3, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x5 ve sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın. (38 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 28 tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

kemerli bebek patigi

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 6 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (32 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin x4, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 6 tane tekli kroşe işleyin. (26 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın. (26 zincir)

kemerli bebek patigi

Parmak Kısmı: Başlarken 5 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (4 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir)

Sıra 3-6: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 4 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir) İpi uzunca bırakın.

kemerli bebek patigi

İkinci renk ile işlemeye başlayın ve toplamda 15 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 12 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (27 zincir)

kemerli bebek patigi kemerli bebek patigi 8 kemerli bebek patigi 9 kemerli bebek patigi 10 kemerli bebek patigi 11 kemerli bebek patigi 12

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 3-6 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 11 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (26 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (34 zincir)

Sıra 3: 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 3 tane tekli kroşe işleyin x3, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x5 ve sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (42 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek işlemeye devam edin. (42 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 32 tane tekli kroşe işleyin. (42 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 8 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (36 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 8 tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın.

Parmak Kısmı: 5 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (4 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe, 2 tane yarım çift kroşe, son zincire 2 tane tekli kroşe son zincire ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir)

Sıra 3-7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe, 4 tane yarım çift kroşe, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir) İpi uzunca bir şekilde bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 15 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 12 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (27 zincir)

 

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 6-9 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 12 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (28 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (36 zincir)

Sıra 3: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe sonraki zincire işleyin x3, sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin,  1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane yarım çift kroşe işleyin x5 ve sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. (44 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek işlemeye devam edin. (44 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 34 tane tekli kroşe işleyin. (44 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 1 tane yarım çift kroşe, 10 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 9 tane tekli kroşe işleyin ve tığ kaydırma yöntemi ile işlemeyi birleştirin. (38 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 4 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 10 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 9 tane tekli kroşe işleyin. (31 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın. (32 zincir)

Parmak Kısmı: Başlarken 6 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (5 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir)

Sıra 3-6: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 5 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir) İpi uzunca bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 16 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 13 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (29 zincir)

 Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 9-12 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 13 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir)

Sıra 3: 1 tane yarım çift kroşe, 2 tane yarım çift kroşe sonraki zincire x3, sonraki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin,  1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane yarım çift kroşe x5 ve sonraki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. (46 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın. (46 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 36 tane tekli kroşe işleyin. (46 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 11 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 10 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (40 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 11 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 10 tane tekli kroşe işleyin. (34 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın.

Parmak Kısmı: 6 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (5 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe, son zincire 2 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir)

Sıra 3-8: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 5 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir) İpi uzunca bir şekilde bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 16 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 13 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (29

 Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.