Kek Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Kek Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Keki hazırladıktan sonra normal kaplar ya da tepsiler yerine kapaklı özel kek kaplarına koyarsanız kekler başka hiçbir müdahaleye gerek kalmadan en az 4 gün boyunca saklanabilir.

Özel kek kaplarına yerleştirilen kekleri ocağın yakınına ya da direk güneş ışığı alan yerlere koymayın. Kek kaplarını mutlaka serin ve loş yerlere koyarak muhafaza edin.

Eğer isterseniz keki tamamen soğuduktan sonra streç kâğıdın içerisine ya da folyoya sarıp yine kapalı normal bir saklama kabının içerisine ısı ile güneşten koruyarak saklayabilirsiniz.

Kekleri çok uzun bir süre boyunca saklamak istiyorsanız buzluğa ya da derin dondurucuya koyarak saklayabilirsiniz. Yine dilimleyerek ya da tüm olarak folyoya iyice sarıp dayanıklı saklama kaplarına ya da buzdolabı poşetine kekleri koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

Buzdolabında ya da dondurucuda saklanan kekleri buzluktan çıkarttıktan bir süre sonra fırında ya da mikro dalga da ısıtıp yiyebilirsiniz.

Yendikten sonra tabakta kalan kek parçalarını atmak istemiyorsanız bu küçük parçaları daha da ufaltarak ya da iyice toz haline getirerek yine buzdolabı ya da dondurucuda saklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder