İPUÇLARIM

Kayan Halılar İçin Ne Yapılabilir?

Kayan Halılar İçin Ne Yapılabilir?

Halılar evlerimizin en güzel aksesuarı ancak şimdi yüzeylerin çoğu parke ya da seramik kaplı ve bu yüzeyler de halıların kaymasına sebep oluyor. Eğer evde küçük çocuklarınız varsa bu kayma işi büyük sakıncalar taşır. Bugün size halı kaymasına engel olabilecek bir kaç ipucu vermek istiyoruz :

Halı kaymasına son verin:

Öncelikle bir adet silikon tabancası edinin. Halının ilk köşesine gidin ve altını kaldırın. Silikon tabancası ile köşelerden kenarlara doğru 10’ar cm lik silikon şeritler yapın ve halıyı yere yapıştırın. Bu çok kalıcı bir çözümdür ve temizlik yaparken de size büyük kolaylık sağlar. Eğer halınızı sabitlemek istemezseniz , yine aynı şekilde silikonu sürüp kurumasunu bekleyin. Oluşacak bu plastiğimsi hat halınızı yine kaymaktan koruyacaktır.

Bir sonraki tavsiyemiz ise halılarınızın köşelerine kalın olmayan sünger parçaları dikmektir. Bu yöntem de halıları sabitlemede çok fayda sağlayacaktır.

Bir yardım da çift taraflı yapışkanlı bantlardan gelsin. Halınıza birkaç noktadan uygulayacağınız bu bantlarla halınızı geçici olarak yere sabitleyebilirsiniz. Eğer evinizde koli bandı varsa , o da işinizi görecektir. Koli bandını halka şekline getirip halınıza yapıştırdığınızda , diğer yüzeyi de yere yapışmaya hazırdır.

Halılarınızın kaymaması için bir başka tavsiyemiz ise marketlerde satılan halı kaydırmaz ürünlerden alıp halınızın altına uygulamanızdır. Böylece hem yürürken halınız kaymaz hem de temizlemek çok daha kolay olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gulten kavasoglu dedi ki:

    Avm den alinan hali kaydirmaz haliyla beraber kayiyor alltinda burusuyor daha kotu oltor ben hepsini kaldirdim

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.