Kavanozları Dekore Edelim, Resimli Anlatım

Kavanozları Dekore Edelim, Resimli Anlatım

Kavanozlar, hemen hemen mutfağın her tarafında durur. Büyüklü küçüklü her yerdedir ve biz genelde bu kavanozları dekore edip evimiz için kullanılır bir hale getirmektense çöpe atıveririz.

Ama artık kavanozlarımızı çöpe atmaktansa onları evimizin her odasında değerlendirebileceğimiz şık birer şamdana ya da oda süsüne çevirebileceğiz.
Gerekli Malzemeler

Farklı boylarda 3 tane kavanoz, fırça, cam boyası, simli ya da altın metalik akrilik boya, boyayı koymak için ağzı sivri plastik bir şişe, birkaç tane küçük mum.

Kavanozlar Nasıl Dekore Edilir?

kavanoz dekor 1İlk önce kavanozların içini iyice yıkayın ve etiketlerini çıkartın. Kalan etiket izlerini bulaşık teli ile iyice temizleyin.

kavanoz dekor 2Tamamen kurumuş olan kavanozlarınızı yukarıdaki şekillerdeki gibi isterseniz nokta nokta boyayarak veya aralıksız şekiller vererek ya da direk tamamen boyayarak altın metalik ya da simli boya ile boyayın.

Şişeleri boya ile süslerken orta kısımlarına fazla boya uygulamamaya çalışın. Boyayı isterseniz plastik uzun ve sivri ağzı olan bir şişeye koyup sonrasında kavanozlarınızı süslemek için kullanabilirsiniz.

kavanoz dekor 3Altın rengindeki boya ile boyama işlemi bittikten sonra en az 30 dakika boyunca boyanın kurumasını bekleyin.

kavanoz dekor 4Kavanozların içerisine birkaç büyük damla cam boyası damlatın ve fırçayı kullanarak kavanozların içindeki boyayı kavanozun içine iyice yayın.

kavanoz dekor 5İsterseniz her kavanozu farklı renklere boyayabilirsiniz.

Boyama işlemi tamamlanıp kavanozun içindeki boya da kuruduktan sonra isterseniz kavanozların içerisine birer küçük mum yerleştirebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder