Kavanozdan Korku Lambaları Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kavanozdan Korku Lambaları Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Korku filmlerini seviyorsunuz, bulabildiğiniz her türlü korku malzemelerini alıyorsunuz ve korku ile ilgili her türlü dekorasyonu yapmaya hazırsınız. O zaman sizi daha fazla bekletmeden evdeki malzemeler ile kendi korku lambalarınızı nasıl hazırlayacağınızı hep birlikte görelim.

Gerekli Malzemeler
Korku lambalarınız için ilk önce çeşitli cam kavanozlar, makas, tutkal, fırça, siyah kâğıt veya siyah karton, akrilik boya ve farklı renklerde ince kâğıtlara ve elbette küçük pil ile çalışan mum görünümünde lambalara ihtiyacınız var.

Eğer isterseniz farklı boyutlarda konserve cam şişeleri hatta farklı görünüşlerdeki cam şişeleri kullanabilir ya da sadece aynı tip cam şişeyi kullanarak bir sıra halinde takım lambalar da hazırlayabilirsiniz.

Kavanozdan Korku Lambaları Yapımı

lamba yapimi 1İlk adım seçtiğiniz kavanozun boyuna göre seçtiğiniz ince renkli kâğıdı kesmek var.

lamba yapimi 2Daha sonra ölçerek kestiğiniz kâğıdı yeniden uzunlamasına birkaç parçaya kesin ve cam kavanozun dış tarafına fırça yardımı ile hobi tutkalını sürüp parçalara ayırdığınız kâğıtları cam kavanozun üzerine yapıştırmaya başlayın.

lamba yapimi 3Cam kavanozun kâğıdı bir kenarda kururken bu sırada isterseniz istediğiniz korku karakterini resmini çizin ya da çıktısını alarak hazır edin.

lamba yapimi 4Daha sonra renkli kâğıt ile kapladığınız ve tamamen kuruyan kavanozun üzerine hazırladığınız yüzü yapıştırın.

lamba yapimi 5Eğer evde hazırda varsa suratın üzerini şeffaf tutkal ile iyice kaplayın. Eğer yok ise yüzü kavanoza sağlam bir şekilde yapıştırdığınızdan emin olun.

lamba yapimi 6Sonrasında kavanozun üst tarafı ile eğer isterseniz kapak kısmını da istediğiniz renklere ya da renge boyayın.

Cam kavanozunuz tamamen kuruduktan sonra istediğiniz pilli lambaları ya da sadece küçük bir mumu içerisine atmanız lambanızın hazır olmasını sağlayacaktır.

Sadece kâğıt ile değil birçok farklı yöntem ile lambaları hazırlayabilirsiniz. İsterseniz sadece cam kavanozları farklı renklerde boyayabilir, isterseniz çevrelerine boya yerine ip sarabilir, isterseniz cam kavanozlarınızı sim ile süsleyebilir ve farklı korku lambaları hazırlayabilirsiniz.

Ya da çok daha yaratıcı olabilir ve sevdiğiniz korku karakterlerini ya da korku filmi sahnelerini cam kavanoz üzerine yapıştırabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder