Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 13 Ekim 2015
  • 665 kez görüntülendi.
Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş boyamak saç boyamak kadar yaygın bir yöntem olmasa da bazen estetiğin tamamlanması açısından çok gerekli bir yöntemdir.

Sürekli olarak kaşlarını boyamayan kişilerin mutlaka kaşlarını boyamadan önce aşağıdaki önerilerimizi dikkate almalarında fayda var.

Kaş alımı hakkında sizler için dev bir yazı hazırladık. Cımbızla kaş alımından tutun ip ve ağda yöntemleri hakkında bir çok kaş alma tekniği bulacaksınız.[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”http://www.ipuclarim.com/kas-alma-kas-nasil-alinir/”]Kaş Alma: Kaş Nasıl Alınır[/button]

Kaş Boyamada Nelere Dikkat Etmeli?

Kaşı boyamak için seçtiğiniz fırça mutlaka kaşa sert değil hafif dokunuşlar ile uygulanmalıdır. Kaş boyarken saç rengi de kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Kaşlarınızı boyarken mutlaka boyayı çok dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. Boyayı kaş hizasında tutun ve boyayı taşırmamaya dikkat edin. Eğer boya taşar ise yüzünüzde hoş görünmeyen bir durumun var olmasına sebebiyet verebilir. Bunun dışında boyanın kaş çevresinden dışarıya taşması demek insanların bu durumu fark edip doğal olmayan tepkiler vermesine neden olabilmesi demektir.

Elbette boyayı ilk seferde mükemmel bir şekilde kaşlarınıza uygulayamayabilirsiniz ama zaman geçtikçe elleriniz buna alışacak ve artık kendiliğinden güzel bir şekilde boyayı kaşlarınıza uygulayabilir hale gelecektir.

Boyayı kaşlarınıza uygulamadan önce hem ten renginiz hem de saçlarınızın rengine uygun olan kaş boyama rengini seçtiğinizden emin olun. Unutmayın her boya tamamen tüylere ya da saçlara oturduğunda istenilen renkten birkaç ton daha açığı oluşacaktır. Boya yaparken bunu da dikkate almanızda fayda vardır.

Boya yapmadan önce kaş altı ve kaş üstü ile yan taraflarına mutlaka vazelin ya da bir kremi yedirerek uygulayın.

Eğer sabit olmayan yani kalıcı olmayan bir boya ile kaşlarınızı boyayacaksanız o zaman makyaj tonlarınızı ve hangi durum için kaşlarınızı boyayacağını doğru olarak tespit edin. Örneğin eğer bir gece kulübüne gidecekseniz biraz daha koyu bir rengi eğer sabah arkadaş toplantısına katılacaksanız daha açık bir rengi tercih edin. Yani geceyi gündüze gündüzü de geceye karıştırmayın.

Yine eğer kalıcı olmayan bir boya ile kaşlarınıza boya uygulayacaksanız o zaman kıyafet renginizi de göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle kıyafetiniz ile uyumlu ama aynı tonda fakat biraz daha sert olan bir renk ile tüm dikkatleri kaşlarınıza ve göz makyajınıza çekebilir, aksini yaparsanız dikkatleri o noktadan başka tarafa yönlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder