Kaş Alma: Kaş Nasıl Alınır

Kaş Alma: Kaş Nasıl Alınır

Belirli yaştan sonra güzelliğin bir parçası haline gelen kaşların, yüz şekline göre alınması görüntüdeki mükemmelliği arttırır. Bu yüzden uzman kişiler tarafından kaş alma işlemi yapılmalı, kaş alma teknikleri konusunda geniş bilgiye sahip olunmalıdır. Siz de kaş nasıl alınır öğrenmek istiyorsanız makalemizdeki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kaş alma işlemini yaptırırken bazı dikkat edilmesi gereken noktalar var. Yanlış alınan bir kaş yüzün simetrisini bozar, kaşları düzeltmek için de uzun süre gerekir, sabırlı olmak gerekir. Kaşlarınızın yapısı, sıklığı ve ten renginiz kaşın alınmasından önce değerlendirilmesi gereken konulardır. Kaşınızın gözlere uzaklığı da kaş alma tekniklerinde göze alınan bir etkendir.

Kaşların dolgun ve koyu görünmesini ister misin? Cevabın evet ise daha dolgun kaşlara sahip olmanız için size doğal bir bakım kuru tavsiye ederim. Dolgun ve koyu kaşlar için bakım yazımıza bakman yeterli.

Bu yazıyı okuduğuna göre güzelliğine önem veren birisin. Sana bir kaç konumuzu da önermek isterim. Özellikle cilt bakımı hakkında dev bir yazı okumak istersen cilt bakımı konumuza bakmalısın. Cilt bakımının yanında yüz bakımı da yapmak şarttır. Yüz bakımı yazımızda seni bekliyor. Ayrıcı bir birinden güzel maskeler ile güzelliğine güzellik katabilirsin. Yüz maskesi adlı yazımıza bakmadan geçmeyin. Bunların dışında ciltte oluşan lekelere iyi gelen yöntemleri anlatan konumuzu da önermek isterim. Cilt lekeleri yazısında güneş lekeleri gibi bir çok leke bakımı hakkında bilgiler bulacaksın.

Kaş alma teknikleri nelerdir?

Kaşınızı almak için farklı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Kaş alma tekniklerini seçerken kaş yapınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Kaşınızdaki kalın ve uzun kılları cımbızla daha kolay alabilirsiniz. Cımbız seçimini doğru yapmalı, cımbızı tek seferde kılları çekecek şekilde kullanabilmelisiniz. Kaşlarınızın çevresindeki küçük ve cansız tüyleri ağdayla almanız daha kolay olur. Seçeceğiniz ağdanın kaliteli olmasına, cildinizi tahriş etmemesine dikkat etmelisiniz.

Kaşınızın kenarlarında çok küçük olmayan ama kalın da sayılmayan tüyleri iple kolaylıkla alabilirsiniz. İple kaşın alınması sadece birkaç dakika sürer ancak iple almanın inceliklerini öğrenmek gerekir. Yanlışlıkla kaşın yanlış yerini alabilir, bölgenin tahriş olmasına neden olabilirsiniz.

Kaş Alma | Kaş Nasıl Alınır | Kaş Alma Teknikleri | İple Kaş Alma | Kaş Düzeltme | Cımbızla Kaş Alma | Erkek Kaş Düzeltme | Ağda ile Kaş Alma

Ağda ile kaş alma

Ağda, tüy alma yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Yan etkisi oldukça azdır ve işlem sadece 3-4 dakika sürer. Ağda ile kaş alma uygulamasında sıcak ağdaya ihtiyacınız var. Çok ucuz olan ağda ısıtıcılarıyla ağdanızı istediğiniz ısıda eritebiliyorsunuz. Ağdayı kaşınızdaki istenmeyen tüylerin üzerine sürdükten sonra ağda bezini yapıştırırsınız.

Ağda bezini tek seferde tüylerin çıkış yönünün zıt tarafına doğru çektiğinizde o bölgedeki tüyleri tamamen yok edebilirsiniz. Kaş alma işlemine bu şekilde devam ettikten sonra mükemmeli bir yüz güzelliğine sahip olursunuz. Cildinizin ağdaya alerji yapmayacağınızdan emin olun, alerjik test için tüy olan küçük bir bölgeye ağda uygulaması yapmalısınız. Kızarıklık, yaralar, batma ve sulu sivilceler oluşursa ağda uygulamasını bırakmalısınız.

Ağdayı satında alabilirsiniz ama doğal yollarla seninde ağda yapman mümkün. Doğal ağda yapma adlı yazımızı incelemen de fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=I4CSoT2XBQw

Ağdayla kaş almanın artıları ve eksileri nelerdir?

Ağdayla kaş almanın en büyük avantajı cildin kalınlaşmış ölü tabakasını temizlemesidir. Biliyorsunuz ki, hücre zamanla yenilendiğinden ölü hücreler katmanlar halinde ciltte kalır. Eğer ölü deri temizlenmezse cilt nefes almakta zorlanır, mat bir görüntüye bürünür. Düzenli ağda kullanımında gözenekler açılır, yeni hücreler nefes alamaya başlar.

Kaş alma işlemini ağdayla yaptığınızda, zamanla tüylerin zayıfladığı ve azaldığı görülür. Ağda seçiminde cildi besleyen maddelerin ağdada kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Ağdayla kaş alma tek seferde birçok tüyü yok ettiği için daha az acı çekmenizi sağlar. Batık sorunu yaşayanlar tek tek cımbızla uğraşmak yerine ağdayla tüyleri aldıklarında, batıkları kolay yoldan yok etmiş olurlar. Ağda işleminde pürüzsüz bir görüntü hâkim olduğu için kaşınızın şekli daha belirgin olur ve kusursuz güzelliği yakalamış olursunuz.

Ağdayla kaş almanız olumsuz yanlarından biri ağdanın cildi tahriş edebilme olasılığıdır. Özellikle hassas ve kuru cilde sahipseniz ağdadan sonra deride belirgin kızarıklıklar olabilir. Kaş alma işleminin ardından hemen yatıştırıcı ve organik kremlerle cildinizi sakinleştirmelisiniz. Ağdadan sonra kimyasal uygulamalardan uzak durmalı, cildin yatışması için 4-5 saat bölgeyi korumalısınız. Ağda belirli bölgedeki tüyleri aldığı için ağda bezi doğru şekilde yapıştırılmalıdır, aksi takdirde almak istemediğiniz tüyler de ağdaya yapışıp kaşınızda kötü görünümlere neden olabilir. Bazı kaş yapılarında bir iki tüyün yanlış alınması bile kaşın yapınızı değiştirebilmektedir.

Ağda leke yapar. Özellikle halıya bulaşan ağda büyük sorun yaratabilir. Panik yok ipuçlarım yanınızda. Halıdan ağda lekesini çıkarma konumuza bakman yeterli. Sir ağda temizleme yöntemlerini anlatan konumuz ada mutlaka bakmalısın.

Cımbızla kaş nasıl alınır

Cımbızla kaş alma işlemi, birçok kişi tarafından tercih edilir ve uygulaması kolaydır. Orta büyüklükteki tüyler için cımbızı rahatlıkla kullanabilir, kaşınıza şekil verebilirsiniz. Şeklin hatlarını oluşturmak için cımbızla tüyler alını, diğer küçük tüyler ağda ve iple tamamen temizlenir. Kaş alma işleminde cımbızın artı ve eksileri bulunur.

Kaş Alma | Kaş Nasıl Alınır | Kaş Alma Teknikleri | İple Kaş Alma | Kaş Düzeltme | Cımbızla Kaş Alma | Erkek Kaş Düzeltme | Ağda ile Kaş Alma

Kaşınızı almak için cımbız kullanıyorsanız, tüyü çekme yönünüze dikkat etmelisiniz. Tüyü cımbızla sıkıştırdıktan sonra, diğer yöntemlerin aksine tüyle aynı yönde çekme yapmalısınız. Eğer tüy çıkma yönünden tersi yöne cımbızla tüyünüzü çekersiniz canınız oldukça yanar. Ayrıca tüyleri çektiğiniz yerde kanamalar, kızarıklıklar oluşabilir.

Kaş alma  gerçekleşirken cımbızı çekmek istediğiniz tam dibine yaklaştırmalısınız. Kaş şekillendirirken cımbızla yanlış bir tüyü çekerseniz tüm görüntünüzü değiştirebilirsiniz. Bu yüzden yanlış alınan bir kılın bile kaşınızın şeklini bozabileceğini unutmayın. Cımbız büyük ve orta büyüklükteki kıllar için uygundur, küçük tüyleri cımbızla almanız uzun zaman alacaktır ve canınızın daha çok yanmasına neden olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=LKn76xJKN7o

İple kaş alma işlemi

Bıyıklarınızı ve kaşlarınızı iple alarak pürüzsüz bir görüntü yakalayabilirsiniz. İple kaş alma, yöntemini öğrendikten sonra kişiye oldukça kolaylık sağlar. Çok uygun fiyatlı, cildinizi tahriş etmeyecek bir parça iple tüylerinizden kurtulabilirsiniz. İlk önce büyük kılları cımbızla aldıktan sonra iple tüm küçük tüyleri alabilir, kaşlarınızın görüntüsünü tamamen ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaş Alma | Kaş Nasıl Alınır | Kaş Alma Teknikleri | İple Kaş Alma | Kaş Düzeltme | Cımbızla Kaş Alma | Erkek Kaş Düzeltme | Ağda ile Kaş Alma

Kaş alma işlemi için yarım metre uzunluğunda bir ipe ihtiyacınız var. İpi ikiye katlayın ve sağ elinizi ipe geçirin. Diğer elinizle iki ipi birbirine dolamaya başlayın, ipin bir ucunu dişinizin arasına sıkıştırın ve diğer ucunu sol elinizde tutun. Tüylerin bulunduğu bölgeye ipi yaklaştırarak yavaşça kıvırdığınız ipi çekin. Bu uygulamayı ilk önce kaşlarınızda değil başka tüylerinize uygulayın, ipe alıştıktan sonra kaşınızda işlem yapın.

İple kaş almanın en büyük artısı, birçok kısa tüyü aynı anda alabilmesidir. Cımbızda tek tek tüylerle uğraşırken iple geniş alandaki tüyleri tek seferde alabilirsiniz. Kaş alma işleminden kısa süre sonra bölgedeki kızarıklıklar yok olur. İple kaş almanın diğer avantajı, tüyleri zamanla azaltıyor ve yok ediyor olmasıdır. Tüyleri besleyen hiçbir özelliği barındırmaz ve tüylerin kökünü git gide zayıflatmaktadır.

İple kaş almanın eksisi, ağdaya göre tüyleri tek hamlede almıyor olmasıdır. Kaş alma işleminden sonra mutlaka cilde tahrişi giderici krem sürülmelidir. Hassas ciltlerde tüylerin kök kısmında kırmızı benek şeklinde kanamalar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Dp2tcvUYbXk

Erkeklerde kaş düzeltme işlemi nasıl yapılır?

Sadece bayanlar değil erkekler de kaş şekillendirici işlemler yaptırmaktadır. Bazı kaşlar kişiyi bakımsız, sinirli gösterebilir. Erkeklerde kaş alma bayanlara göre daha kolaydır, şekli belirleyen kıllar alındığında diğer tüyler iple ya da ağdayla alınmaktadır. Kişileri çok rahatsız eden bitişik kaş modelini düzeltmek için iki kaş arasındaki kıllar temizlenmelidir.

Erkek kaş düzeltme işleminde çok küçük tüylerle uğraşılmaz çünkü hormonlar dolayısıyla erkeklerin tüyleri kalın ve koyu renklidir. Kaş alma işlemine geçmeden önce erkeğin yüz şekline göre kaş oranı belirlenir. Sonrasında büyük kıllar cımbızla alınır ve küçük tüyler için ip ya da ağda kullanılır. Erkeklerin kaşı alınırken kaşın doğal yapısı korunur, alındığının belirli olmaması amaçlanır.

Erkek kaşı nasıl olmalı?

Erkek kaşı çok ince ve çok kavisli olmamalıdır. Kaş alınırken erkek yapısına uygun modellerin seçilmesi gerekir. Bu yüzden kaş alımı için uzman kişilerden yardım alınması gerekir, uzman tarafından ilk şekillendirme yapıldıktan sonra kendiniz gerekli tüy alımını yapabilirsiniz. Erkeğin karizmatik ve erkeksi duruşunu bozacak kaş şekli, hem özel hayatta hem de iş hayatında kişinin kendini ifade etmesine zarar verebilir.

Erkek kaş alma işleminde keskin hatlar tercih edilmek, kaşlarda fark edilmeyen bir geçiş söz konusudur. Ucu kalın bir cımbızı seçmeli, tüylerin dibinden kuvvetli bir çekiş gerçekleştirmelisiniz. Erkek kaş alma sırasında kıl köklerinde kanama olabilir ancak erkeklerin teni bayanlarınki gibi hassas olmadığından kızarıklıklar çok kısa sürede yok olur.

Erkeklerde kaş ortası alma yapılıyorsa, yüz ifadelerinin değişmemesine özen gösterilmelidir. Kaşlar da kişiliğimizin bir parçasıdır ve şeklini seçerken özenli olmamız gerekir. Kaş alma işlemi tüylerin uzama sıklığına göre değişse de 15 günde bir yapılması tavsiye edilir. Cildin yapısına göre kaş alımında sonra gerekli bakım ürünleri kullanılabilir.

Kalın kaş alma teknikleri nelerdir?

Kalıtsal olarak bazılarımızın doğuştan kaşları gürdür ve kalındır. Kalın kaşa sahip olanlar, doğal görüntüyü çok etkilemeden güzel görünme amacı güderler. Kalın kaşların alınmasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kaş alınırken göz bebekleri baz alınarak bazı ölçümler yapılır. Kaş alma için çok iyi kıl tutan bir cımbıza, kaş makasına ve ipe ihtiyacınız var.

Elinize bir kalem alın ve kaş başlangıç noktasını ölçmek için kalemi burun kanadından yukarıya dik şekilde tutun. Bir kalemle işaretleyerek kaş başlangıç noktasını oluşturun. Kaş bitim noktası için kalemi burun kanadından, göz bitim noktasına doğru çapraz koyun. Kaşın kavis noktası olarak da göz bebeğin bitiş noktası baz alınmaktadır.

Kalem yardımıyla kaş sınırları belirlendikten sonra istenen şekil bu noktalara göre çizin. Kaş başlangıç noktasının dışında kalan tüyleri cımbızla almaya başlayın. Aynı şekilde kaş bitim noktasının dışındaki fazlalıkları da cımbızla temizleyin. Kaş alma gerçekleştirirken, yanlış bir kıl çekmemek için cımbızın tam kılın dibinden tutturulması önemli bir tekniktir. Kaşlarınızın boyunda uzunluk varsa, kaş tarağıyla kaşınızı tarayın ve kıl boylarını kısaltmaya başlayın. Kalın kaş alma teknikleri son maddesi, kaşı çok inceltmemektir ve zamanla inceltilmeye gidilmesidir. İlk uygulamada kaşın en dış tarafındaki tüyler alınması, daha sonraki uygulamalarda yavaşça kaş inceltme işlemi yapılmalıdır.

Kaş alımında dikkat edilmesi gerekenler

Kaş alımı, kolay gibi görünen ama birçok teknikle donanmış bir uygulamadır. Kaş alma işlemini ilk olarak kendi yapmış kişilerin yaptığı hatalar oldukça fazladır. Yanlış alınan bir kaşı düzetmek aylarınızı alabilir, bu yüzden kaş alma tekniklerini bilmeniz önemlidir. Kaşınızı ip, ağda, cımbız yöntemiyle alabileceğiniz gibi, kaş alma aleti kullanarak da yapabilirsiniz. Kaş alam aletinin nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra kolaylıkla kaşınıza şekil verebilirsiniz.

Kaş alma aleti oldukça ucuzdur ve kullanımı kolaydır. Aletle çene, kaş, alın, bıyık bölgelerindeki tüyleri alabilirsiniz. Uçları hafif içe doğru eğik bir maşaya benzeyen aletin 4 ucuna ipi geçirirsiniz ve parmaklarınızla aletin ağzını açar kapatırsınız. Böylece geniş bir alandaki tüyleri birkaç hamlede temizlemiş olursunuz. Kılları kökünden kopardığı için oldukça pürüzsüz bir görüntü oluşturmaktadır ve kılların azalmasına yardımcıdır.

Kaş alma erkek için oldukça yorucu bir iştir, kaş alan alet sayesinde kıllarından dakikalar içinde kurtulabilir. Kaş alma makinesi pille çalışan, erkekler tarafından tercih edilen bir üründür. Cihazın ucunda bulunan küçük aralıklardaki cımbızlar, tüylerin acısız alınmasını sağlar. Işıklı cımbızlar da kaş alma uygulamasını kolaylaştıran aletlerdendir. Küçük bir pil sayesinde cımbızınızın ortasında bir ışık yanar, cımbızınızla en küçük tüyü bile görebilir, çekebilirsiniz.

Kaş alımında dikkat edeceklerinizin yanında kaş boyamada dikkat etmeniz gerekenleri de bilmekte fayda vardır. Kaş boyatırken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza da mutlaka bakmalısın.

Kaş alma şekilleri nelerdir?

Kaş şekillendirirken yüzün yapısı, kişiliğiniz, ten renginiz çok önemlidir. Kaş şekliniz sizi olduğunuzdan daha sinirli ya da daha mülayim gösterebilir. Bu yüzden kaş alma şekilleri ve size kattığı anlamı çok iyi bilmeniz gerekir. Kaş alma işlemine yüz şeklinizi analiz etmekle başlamanızı öneririz. Uzun, yuvarlak, kare, oval üz şeklinden hangisine sahipsiniz? Kaş renginiz, kaş kalınlığınız, kaşlarınızın aralığı nasıl?

Küçük gözlü biriyseniz ve kaşınız göz kapağınıza yakınsa kaşlarınızın şekli kavisli ve ince olmalıdır. Özellikle kaşın alt kısmından tüyler alınarak gözler daha iri gösterilmeye çalışılır. Oval yüz şekline sahip olanlar, kaşların uzunluğunu göz bitimi hizasından daha uzun tutmalıdır.  Kaş alma esnasında tüylerin aralıkları da dikkate alınmalıdır. Seyrek kaşlarda bir tüyün alınması kaşın istenilenden daha ince olmasına ya da daha kavisli olmasına neden olabilir.

Kaş alma şekilleri arasında en yaygın yapılan yanlış, kavisli kaşların daha etkileyici gözüktüğüdür. Uzun yüzlü birinde kavisli bir kaş uygularsanız, yüz olduğundan daha uzun ve sert gözükecektir. Bu kişiler çevresine olumsuz bir enerji verirler ve kişiler tarafından çok agresif bulunurlar. Uzun yüzlü bayanlar, kavisli kaş modeli yerine yay gibi ve göz bitimi hizasından daha uzun kaşı tercih etmelidir.

Kare yüze sahip olanlar, kaşlarını biraz kavisli ve yay şeklinde yapmalıdır. Kaşın uzunluğu ne çok kısa ne çok uzun olmalıdır, göz bitim hizası uygundur. Kaş alma şekillerinden oval ve kavisli model, yuvarlak yüzlüler çok yakışmaktadır. Kaş uzunluğunun kısa olması yüzü daha uzun gösterecektir.

Kaş alma yöntemleri

Çok bilinen kaş alama yöntemleri ağdayla, iple, jiletle, cımbıza, epilasyon cihazıyladır. Her yöntemin kendine göre iyi ve kötü yanları bulunmaktadır. Son zamanlarda kaş alma yöntemi olarak tercih edilen cihaz lazer epilasyon cihazıdır.

Lazerle kaş aldırma yaptırabileceğiniz gibi kendiniz lazer epilasyon cihazı alıp uygulama yapabilirsiniz. Diğer yöntemlere göre pahalı olsa da belirli kullanımdan sonra tüyleri tamamen yok eden bir cihazdır. Küçük başlığı olan cihaz tüylerin üzerine tutulur ve lazer ışını verilir. Kıl köküne giden ışınlar, kıl soğancığının ısınmasına ve çürümesine neden olur. Tüyler birkaç kullanımdan sonra incelmeye, azalmaya ve çıkmamaya başlar. Kaş alma işlemini sonsuza kadar ortadan kaldıran lazer yöntemi, doğru ve dikkatli kullanılmalıdır. Cihazı kullanmadan önce satıcı firmadan kullanım bilgileri alınmalıdır.

Kaş düzeltme nasıl yapılır?

Kaşınızı aldırdıktan sonra düzeltme işlemi kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Kaş düzeltmede kaşın genel şeklinin korunması esastır, kaşa yeni şekil verilmez. Kaş düzeltme işleminde, kaşın çevresindeki yeni çıkmış kıllar alınır ve şekil yeni bir işlem yapmadan korunmuş olur. Kaş alma işlemi 3 haftada bir ya da ayda bir kere yapıldığında kaş şekli yenilenmiş olur.

Kaş düzeltmede amacınız kaş şeklini korumak değil şeklini değiştirmekse izleyeceğiniz yöntem biraz farklıdır. İnce alınmış bir kaşı kalınlaştırmak istiyorsanız, yeni kaş şeklini belirlemiş olmalısınız. Onun dışında kalan kılları cımbızla almalı, kaş diplerindeki yeni çıkan kılları bırakmalısınız. Böylelikle kaşınız kalınlaşırken kötü bir görüntü oluşturmayacaktır. Çok kavisli bulduğunuz bir kaşı düzeltmek için kavis bölgesinde yeni büyüyen kılları almamalı, boşluğu doldurmasını beklemelisiniz.

Kaş inceltme işlemi nasıl yapılır?

Gür ve kalın kaşlara sahip olan kişilerin en büyük isteği, kaşlarını doğal görünümden uzaklaşmasan inceltmektir. Kaş alma işleminde kaş hemen inceltilmez. İlk kaş alımında kaşın en dış kısmındaki aynı hizadaki tüyler alınır. Diğer ay kaş biraz da inceltilir ve birkaç ayın sonunda kaş istenilen inceliğe getirilir. Kaş inceltmede iki kaşın oranı ve yüzdeki duruşuna dikkat edilmelidir. Gözden çok ayrı duran kaş, ve gereğinden ince görünen kaş yüzdeki altın oranı bozmaktadır.

Kaş makası nedir, en işe yarar?

Kaş alma sırasında kalın ve çok uzun kılları kısaltmaya yarayan kaş makasının kullanımı oldukça basittir. Uç kısmı sadece küçük kılların alınmasına uygun olan kaş makası, kaş şekillendirmesini kolaylaştırır. Kaşınızın belirli kısmı uzun ve koyu, belirli kısmı seyrek ve kısa tüylü olabilir. Kaşınızdaki bu dengesizliği düzeltmek için kaş makasıyla uzun kıllarınızı kısaltabilirsiniz. Küçük bir fırçayla ya da kaş tarağıyla kıllarınızı çıkma yönünde yukarı doğru tarayın. Bazı uzun kılların ucundan aldığınızda, kaşınızda dalgalanma gidecektir ve düzgün bir kıl geçişi görüntüsü olacaktır.

Kaş Alma | Kaş Nasıl Alınır | Kaş Alma Teknikleri | İple Kaş Alma | Kaş Düzeltme | Cımbızla Kaş Alma | Erkek Kaş Düzeltme | Ağda ile Kaş Alma

Kaş ortası nasıl alınır?

Kaşların birbirine apışık olması kişilerde rahatsızlık verebilir. Kaş ortasını erkekler ve bayanlar kolaylıkla gerçekleştirebilir. İlk önce kaş başlangıç sınırını belirlenmeniz için kaş ölçümü yapmanız gerekir. Bir kalemi burun kanadı bitiminden, göz pınarları hizasından yukarıya doksan derece tutun. Kahverengi bir göz kalemiyle kaş başlangıç yerini iki kaşınız için belirleyin. İşaretlediğiniz çizginin arasında kalan bölgeyi cımbızla alabilirsiniz. Kaş alma işleminde küçük tüyler için ağda ve ip kullanabilirsiniz. Belirli büyüklük ve küçüklükte satılan hazır ağdalarda alıp kaş aranızdaki tüylerinizi temizleyebilirsiniz. Kaş ortası alma işlemini ilk olarak bir kuaföre yaptırırsanız, diğer uygulamaları kendinizin yapması kolaylaşacaktır.

Kavisli kaş nasıl alınır?

Kavisli kaş şekli oluşturmak için, bir pergel edinmeniz yeterlidir. Genellikle kalem gibi düz çubuklarla yapılan ölçümleri, pergelle daha kısa sürede yapabilirsiniz. Kaş alma uygulamasında, pergelin elle tutulan kısmını burun kanadınızın dibine tutun. Pergelin bir korunu 90 derede şekilde dik tutun, diğer kolunu göz bitimine doğru açın. Kaşınızın başlangıç ve bitiş noktasını bu şekilde belirlemiş olursunuz. Ardından yine burun kanadında sabit olan pergelinizin kolunu, göz bebeğinizin renkli olan kısmına doğru açın. Bu nokta sizin kavis yapacağınız yeri belirler. Belirgin olan bir kaş kalemiyle kaşınızın şeklini oluşturmaya başlayın. Kaşınızın üstünden ve altından tüyleri almaya başlayın, kavisli bölümü en sona bırakın.

Kuaförde kaş alma işleminin artıları ve eksileri nelerdir?

Kaş alma işlemini gerçekleştiren, işinde profesyoneller birçok uzman bulunmaktadır. Kuaförde kaş alam uygulamasından önce bazı programlar sayesinde size en yakışan kaş modelini görmeniz mümkündür. Yüzünüzün fotoğrafı çekilir ve programa yüklenir, size en yakışacak kaş modelini görebilirsiniz. İlk defa kaş aldıracaksanız mutlaka uzman bir kuaförden yardım almalısınız. Özel bir davet öncesinde kaş alma söz konusuysa, işi ehline bırakmalısınız. Yeni çıkan kaş modelleri vardır ve kişinin bu modelleri kendine uygulaması oldukça zordur. Güvendiğiniz kuaföre gittiğinizde kaşınızda değişim yaratabilirsiniz. Kaş bakımı için de ayda bir kere kuaförünüze başvurmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder