Karın Ağrısını Doğal Yollarla Geçirmenin Yöntemleri

Karın Ağrısını Doğal Yollarla Geçirmenin Yöntemleri

Her yaş grubunun zaman zaman karşı karşıya kalabileceği en önemli sağlık sorunu karın ağrısıdır. Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan karın ağrısı bazen ufak bir durum gibi görünse de ağrının şiddetine göre hayati öneme de sebep olabilir.

 

Karın ağrısı yaş grubuna göre çeşitli tedavi yöntemleriyle azaltılabilmektedir. Karın ağrısı için medikal tedavinin yanı sıra doğal yollarla karın ağrıları giderilmektedir. Karın ağrısını doğal yollarla geçirmenin yöntemleri oldukça basit olup gerekenler internetten anında öğrenilebilmektedir.

Doğal Çaylarla Karın Ağrıları Azaltılabilir

Karın ağrısının hafifletmenin en kolay yolu bir fincan zencefilli çay tüketmektedir. Karın kaslarını rahatlatan bu çay çeşidini her gün düzenli olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca karın ağrısını azaltmak için nane çayını ılık şekilde tüketebilirsiniz. Nane çayı ayrıca mide bulantısına da çok iyi gelmektedir. Papatya çayı ise mide ağrısına ve karın ağrısına birebirdir.

 

Tüm çaylara şeker yerine doğal bal takviyesi yapmak en mantıklı karar olacaktır. Limon çayı tüketerek de karın ağrılarınızı azaltabilirsiniz. Hanımların regl dönemlerinde yaşadıkları karın ağrısını ise civanperçemi çayı ile önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

 

 

Sıcak Su Torbası İle Karın Ağrısına En Etkili Çözüm

Karın ağrısına evde yapılan en etkili uygulamanın sıcak su torbası olduğu söylenir. Sıcak su torbası bir havlu yardımıyla karın bölgesine konulur. Yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra karın ağrısı anında yarıya inecektir. Sıcak su torbasının sunduğu faydalar karın bölgesindeki ağrıyı azaltacaktır. Sıcak su torbası ile karın ağrılarının %60 ı bu yöntemle azaltılmaktadır. Her evde bulunan sıcak su torbaları ile karın ağrılarına kesin çözüm…

 

Daha Az Yiyerek Daha Hafif Yiyecekler Tüketin

Ağır ve yağlı yiyecekler belirli bir süre sonra bireylerde karın ağrısına sebep olmaktadır. Bu sebeple daha az yiyerek çok çiğnemek karın ağrısı şikâyetlerini giderecektir. Günde ağır şekilde 2 öğün yerine 4-5 öğün daha hafif yiyecekler tüketerek karın ağrıları giderilmektedir. Küçük lokmalarla daha fresh yiyecekler yemek ağrıyı yarı yarıya azaltacaktır. Bu şekilde mide ve karın ağrısına giren krampları da azaltacaktır. Hamur işi, kızartma ve şekerli yiyecekler yerine sebze ve meyve tüketmek en mantıklı ve doğru karar olacaktır. Bol su içmek fakat bu suyun sıcaklığına da dikkat etmek gerekir.

 

Doğru Masajla Karın Ağrısını Azaltabilirsiniz

Gerekli tedavi yöntemlerinden sonra geçmeyen ağrılar masaj teknikleriyle azaltılabilecektir. Doğru masaj yöntemleri uygulanarak karın ağrıları azaltılabilecektir. Öncesinde hekim muayenesinde olmak en önemli kural iken daha sonradan yapılan masaj ile geçmeyen karın ağrıları azaltılabilecektir. Çeşitli yağlarla yapılan karın masajları yaklaşık bir saat sonunda ağrının geçmesini sağlayacaktır.

 

Masaj tekniklerinin çok iyi derecede bilinmesi ağrının daha çabuk geçeceği anlamını taşımaktadır. Masaj teknikleri için özel merkezlerden ufak tüyolarda alınabilmektedir. Masaj ile karın ağrıları önemli ölçüde giderilmekte ve kişinin kısa sürede ayağa kalkması sağlanmaktadır.

 

İstirahat Etmek İle Doğal Tedavi Yöntemi

Yukarıdaki tüm yöntemler uygulandıktan sonra geçmeyen veya çok az kalan karın ağrıları istirahat ile çoğu zaman geçecektir. Ayaklara giyilen yünlü çorap ve karın bölgesinin daha sıcak tutularak yatılması kısa süre içinde şiddetli ağrıların bile çözümü haline gelmiştir. Günün hemen hemen 8 saati dinlenerek geçirmek akut olarak oluşan karın ağrısını anında azaltacaktır. Doğal yöntemler içinde en yaygın olanı istirahat olarak da bilinmektedir.

 

Hala geçmeyen karın ağrıları mutlaka bir uzman görüşüne sunulmalıdır. Basit olabilecek ağrılar bu yöntemlerle geçeceği unutulmamalı hala devam ediyor ise uzman hekime danışılmasında fayda olacağı da bilinmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder