Kapşonlu Çocuk Süveteri Nasıl İşlenir?

Kapşonlu çocuk süveterini işlemek için farklı renklerde iplere, 6,00 mili metre işleme tığına, iğneye ve makasa ihtiyacınız var.

Kapşonlu Çocuk Süveteri Nasıl İşlenir?

Kapsonlu suveter

Süveter İşlemesi; Asıl renk ile 50 tane zincir çekin, ilk zincire tığı kaydırın ve daire oluşturun. Daha sonra da 2 tane zincir çekin.

Kapsonlu suveter

Sıra 1; Sonda 2 zincir çektiğiniz bölgeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 14 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 7 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 2; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, her bir V işlemelik kısmın 1 zincirlik kısmına 1 tane V işleme yapın. Daha sonra başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 62 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 3; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, her bir V işlemelik kısmın 1 zincirlik kısmına 1 tane V işleme yapın. Daha sonra başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 70 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 4; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, her bir V işlemelik kısmın 1 zincirlik kısmına 1 tane V işleme yapın. Daha sonra başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 78 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 5; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, her bir V işlemelik kısmın 1 zincirlik kısmına 1 tane V işleme yapın. Daha sonra başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 86 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 6; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, her bir V işlemelik kısmın 1 zincirlik kısmına 1 tane V işleme yapın. Daha sonra başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 594 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 7; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 14 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 7 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 8-12; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 14 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 9 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire V işleme yapın, sonraki 7 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 12’den sonra farklı bir renkte ya da mavi renkte bir ipe geçin.

Kapsonlu suveter

Sıra 13; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Asıl renkteki ipe geri dönün.

Kapsonlu suveter

Sıra 14; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Mavi renkteki ipe geri dönün.

Kapsonlu suveter

Sıra 15; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Asıl renkteki ipe geri dönün.

Kapsonlu suveter

Sıra 16-18; Her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 54 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 18’den sonra işlemeyi kapayın.

Kol İşlemesi

Asıl rengi kol altına V işleme yaptığınız bölgeye ekleyin ve 2 tane zincir çekin.

Kapsonlu suveter

Sıra 1; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 2-5; Bu sıralarda sıra 1’i tekrar edin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 5’den sonra mavi ipe geçin.

Kapsonlu suveter

Sıra 6; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Asıl renkteki ipe geçin.

Kapsonlu suveter

Sıra 7; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Mavi renkteki ipe geçin.

Kapsonlu suveter

Sıra 8; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Asıl renkteki ipe geçin.

Kapsonlu suveter

Sıra 9-11; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. İlk çift kroşelik alana tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Şu anda 23 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 11’den sonra işlemeyi kapayın.

İkinci kol parçası için de yukarıdaki adımları tekrar edin.

Kapşon İşlemesi

Kapsonlu suveter

Süveterin ön kısmındaki soldaki V işlemeden 10. zinciri işaretleyin.

Sıra 1; Arka ilmekten 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire arka ilmeklerden birer tane çift kroşe işlemesi yapın, şimdi her iki ilmekle de işlemeye devam edin. Her bir V işlemeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, her bir V işlemeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, her bir V işlemeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, her bir V işlemeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, geri kalan zincirlerin hepsine birer tane çift kroşe işlemesi yapın ama son 4 zincirde sadece ön ilmeklerden işleme yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Şu anda 50 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Kapsonlu suveter

Sıra 2-15; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Şu anda 50 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Artık uzunca bir ip bırakarak işlemeyi kapatabilirsiniz.

Kapsonlu suveter

Uygulama Adımları

Adım 1; Kapşonu ikiye katlayın ve işlemeye dikin.

Adım 2; Kapşonun çevresine tekli kroşe işlemesi yapın ve işlemeyi kapayın.

Kapşonlu Çocuk Süveteri Nasıl İşlenir?


Leave a Reply