Kapasitif Ekran Nedir ? Dokunmatik Telefon

Kapasitif Ekran Nedir ? Dokunmatik Telefon

Piyasada ki mevcut cihazların neredeyse tamamı artık dokunmatik. Bu cihazlar bizlere multimedya ve kullanım kolaylığı yönünden özgürlük tanıyor. Dokunmatik bir cep telefonu alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı hususların başında ekranın resistif mi yoksa kapasitif mi olduğudur.

Kapasitif ekranlar resistiflere daha göre daha yeni bir teknolojidir. İnsan vücudunun iletkenlik özelliğini kullanarak işlem yapar. Bu sebepten dolayı hata payı oldukça düşüktür. Bu tip ekranların en büyük avantajı birden çok parmakla kullanıma uygun olmasıdır. Bu sayede sıklıkla kullanılan resim büyültme küçültme gibi özellikleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kapasitif ekranların bir sıkıntısı sadece elektrostatik ortamlarda çalıştığından dolayı kalemle veya başka bir cisimle kullanıma mümkün olmaması.Ayrıca bir diğer sıkıntı da pil ömrünün kısa olmasıdır. Bu belirttiğimiz negatif yönler / sorunlar / sıkıntılar sizi yanıltmasın. Şuan piyasada var olan üst düzey cihazların büyük bir kısmı kapasitif ekran kullanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder