Kahvelik Görünümünde Mumluk Nasıl Hazırlanır?

Kahvelik Görünümünde Mumluk Nasıl Hazırlanır?

Aslında bu proje çok değişik alanlarda dahi kullanılabilecek olan bir projedir. Fakat biz bu çalışmamızda kendi el emeğiniz ile hazırlayacağınız klasik kahve şişesi görünümlü kavanoz ile mumluk hazırlayacağız.

Eğer isterseniz elbette siz mumluk yerine bunu direk kahvelik olarak da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Kahvelik görünümlü mumluğunuzu hazırlamak için beyaz kâğıt ya da magazin kâğıdı, guaj kahverengi boya, eski bir kumaş parçası, küçük bir sünger parçası, maket bıçağı, küçük bir kabın içerisinde su, 7-8 parça çekilmemiş kahve, küçük mum ve cam kavanoza ihtiyacınız var.

Kahvelik Görünümünde Mumluk

kahve mumluk 1İlk önce beyaz kâğıttan ya da evde okumadığınız bir magazin sayfasının üzerine aynı boyutlarda kahve yazısını yazın ve maket bıçağı ile yazının iç kısımlarını çıkartarak yukarıdaki gibi yazıların içi boş bir şekilde kâğıt üzerinde durmasını sağlayın.

kahve mumluk 2Daha sonra küçük süngeri su dolu olan küçük kabın içerisine daldırıp biraz nemlenmesini sağlayın ve sonrasında süngere biraz guaj boya alarak kalıbın üzerinden hızlı adımlarla geçerek kalıbın üzerinde olan kahve yazısının kumaş üzerine düzgün bir şekilde geçmesini sağlayın.

kahve mumluk 3Aynı şekilde başka bir kâğıda kahve çekirdeği resmi yapıp iç kısımlarını kestikten sonra guaj boya ile kumaşın üzerinde birkaç farklı bölgeye kâğıdı koyarak kahve çekirdeğinin resmini kumaş üzerine çıkartın.

kahve mumluk 4 Yazıyı ve kahve çekirdeği resmi ile dolu olan kumaşı ölçün, kesin ve cam kavanozun üzerine giydirip bir de aynı kumaştan bir kemer yapıp cam kavanozun üst tarafından bağlayın.

kahve mumluk 5Koku vermesi için çekilmemiş olan kahve tanelerini cam kavanozun içerisine atın ve sonrasında küçük mumu da cam kavanozun içine ve orta kısmına yerleştirin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder