Kâğıttan Kalp Şeklinde Süs Nasıl yapılır? Resimli Anlatım

Kâğıttan Kalp Şeklinde Süs Nasıl yapılır? Resimli Anlatım

Daha önceki çalışmamızda kâğıt rulodan duvar süsü yapmıştık. Şimdiki çalışmamızda ise özellikle parti vereceğiniz zaman ya ad romantik bir hava yaratmak istediğinizde süs olarak kullanabileceğiniz kâğıttan kalp modellerinin nasıl kolay bir şekilde hazırlandığını göreceğiz.

Gerekli Malzemeler
Renkli kırmızı ya da pembe kâğıtlar, kalem, makas ya da maket bıçağı, iğne, misina ya da şeffaf herhangi bir sicim ve çift taraflı bant.

Kâğıttan Kalp Şeklinde Süs Yapımı

kalp 1Maket bıçağını ya da makası kullanarak renkli kâğıtları 3 cm kalınlığında kesin.

kalp 2Daha sonra kalem ya da benzeri bir alet kullanarak kâğıtların uç kısımlarını kıvırın.

kalp 3Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi kâğıdın kıvırdığınız kısımlarını düzeltin.

kalp 4Sırada kalp motiflerini misina ya da şeffaf sicime sıralamak var. Her bir kalp motifini alt kısımdan iğneye misina ya da şeffaf sicim geçirerek dikin.

kalp 5Kalplerin orta kısımlarını çift taraflı bant ya da uhu ile birbirlerine yapıştırın.

İstediğiniz kadar farklı renkte kalp hazırlayabilir hatta hazırlamış olduğunuz kâğıttan kalpleri üzerlerine şeffaf tutkal sürdükten sonra tutkalın bir müddet tamamen kurumasını bekleyip tutkalın yani kalplerin üzerine simler serperek süsleyebilirsiniz.

Ya da her bir kalbin içerisine sevdiğiniz kişiye ya da partiye özel minik sözler yazabilir ve misafirlerin dikkatini kâğıttan kalp süslerine toplayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder