Jantlar Nasıl Parlatılır?

Jantlar Nasıl Parlatılır?

Araba meraklılarının en çok önem gösterdiği parçadır jantlar. Gerçektende temiz ve parlak olması durumunda arabada gözle görülür derecede bir farklılık yaratmaktadırlar. Özellikle orjinalinin dışına çıkarak genellikle daha gösterişli jantlar kullanmamız durumunda bu araba parçalarına gösterdiğimiz hassasiyet artmaktadır.
Oto kuaförlerinde bu işi çok iyi yapan yıkamacılar var evet ama kendimiz aynı etkiyi yaratmak istiyorsak yapmamız gerekenleri neden öğrenmeyelim?

Jant temizliği nasıl yapılmalı?

Jant temizliği ve özellikle parlaklığını sağlamak için öncelikle kaba kirlerden arındırmak gereklidir. Ön yıkama maksatlı sabunlu bir su ile jantlarınızı yıkayınız. Sonra arabalar için üretilmiş olan şampuanla ovduktan sonra söz konusu kimyasal, üzerinde kalacak şekilde jantlarınızı kaplayınız. Bu kimyasal yaklaşık olarak 10 dakika jantlarınız üzerinde beklemelidir.

Bekleme işleminin ardından tekrar jantlarınızı bol su ile durularken bir yandan ovma işleminide tekrar ediniz. Jant asiti adı verilen yine araç jantları için özel olarak üretilen kimyasalı kuru bir bez yardımıyla uygulayarak işlemi tamamlayınız. Bu işlem jantlarınızın yanı sıra lastikleriniz içinde temizlik ve parlaklık sağlayacaktır.

Jant asidi kimyasallarının çok pahallı modelleri bulunmaktadır fakat orta seviyeli bir versiyonuda işinizi en az pahallı olanlar kadar görecektir. Önemli olan nokta yıkama ve şampuanlama işleminden sonra jant asidini uygulamadan önce jantlarınızın kurumasını beklemenizdir. Ayrıca temizlik malzemeleri satılan yerlerden temin edeceğiniz arap sabununu, lastiklerinizin ekstra parlaması için jantlarınıza değdirmeden bir bez yardımıyla uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ALİ RIZA dedi ki:

    Arap sabunu bire birdir jant temizliğinde benden söylemesi

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder