İPUÇLARIM

İshal Ve Tedavisi

İshal Ve Tedavisi

İshal, fazla yemek yemeden kaynaklanan zehirlenme ve gastrit nöbetlerine neden olabilmektedir. Kronik adı verilen ishal ise ülsere bağlı olan kalın bağırsak iltihabı veya crohn hastalığı ya da bağırsaklarda divertikül bulunması gibi tedaviye gerek duyulan rahatsızlıkların da sebebi olabilmektedir.

İshal Tedavisi

• Hint çayı içeriğinde bulunan bol miktarda tanen sayesinde iltihaplanmış olan bağırsakları sıkıştırır ve bu sayede de tedavi sürecine yardımcı olur. Hint çayının bu özelliği için günde en az üç defa ve hem soğuk hem de sert Hint çayı içmeniz yeterli.
• Bunun dışında sinirotu, ahududu yaprağı ve koyun otu bitkilerinden aynı miktarlarda her bir fincan için iki tatlı kaşığı olarak karıştırılıp içebilirsiniz.
• İshal nöbetlerini kötü yanı vücuttaki suyu tüketmesidir. Bu yüzden bilhassa çocuklar ile bebeklerde ishal durumunda sıvı tüketimi en üst düzeye çıkarılmalıdır. Vücudun hızlı bir şekilde kaybettiği suyu geri kazanabilmek için şeker ve gerekli olan tuzlar ile birleştirilmiş olan özel solüsyonlar kaşık yardımı ile sürekli ishal olan bebeğe ya da çocuğa içirilmelidir.
• İshalin nedeni stres ile bağlantılı ise yatıştırıcı özelliklerdeki bitki çaylarından yardım alınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.