iPad’in Pil Süresi Nasıl Artar ?

iPad’in yaklaşık 10 saati bulan şarj süresi (oyun oynanmadığı ve film izlenmediği zamanlar geçerlidir) bir çok kişi için yetersiz kalıyor. iPad ile önemli işlerinizi hallederken yada sosyal medya sitelerinde gezinirken şarj uyarısının gelmesini istemezsiniz. Vereceğimiz bir kaç ufak tavsiye ile iPad’in şarj süresini uzatmanız ve tableti daha verimli kullanmanız mümkün.

iPad’in Şarj Süresi Nasıl Uzatılır ?

  • Parlaklığı Ayarı: iPad ışık seviyesine göre parlaklığı otomatik olarak ayarlayabilir fakat bu tek başına pil ömrünü uzatmaya yetmez. Ayarlar bölümünden tabletin parlaklığını ayarlayın. Gözünüzü yormadan okuyabileceğiniz en karanlık noktaya getirin.
  • GPS’i Açık Tutmayın: 3G’li iPad modelleri GPS özelliği ile gelir ancak bir çok kişi bu özelliği kullanmaz. GPS’i kapatmak pil ömrünü / şarj süresini oldukça arttırır. Her zaman kapalı dursun. Eğer ihtiyacınız olursa açarsınız.
  • Bluetooth’u Kapatın: Her ne kadar nadir kullanılan bir özellik olsa da Bluetooth açık gelir. iPad’in genel ayarlar bölümünden bluetothu kapatarak şarj süresini uzatabilirsiniz.
  • 3G Kapalı Olsun: Bulunduğunuz ortamda Wi-Fi bağlantısı kurabiliyorsanız 3G’yi kapatın. İhtiyaç olduğunda açıp kullanırsınız.

 


Leave a Reply