IMEI Numarası Nedir, Ne İşe Yarar ?

IMEI Numarası Nedir, Ne İşe Yarar ?

IMEI numarası her telefona özel olarak yüklenen bir kod parçasıdır. Bu numara benzersiz ve tek olup sadece bir cihazda kullanılabilir. Aynı anda aktif iki farklı cihazda kullanmak mümkün değildir. IMEI numarasından yola çıkılarak herhangi bir telefona ulaşmak mümkündür.

IMEI numarası bir çeşit takip ve seri numarasıdır. Telefona bir sim kart takıldığında IMEI numarası aktif olarak çalışabiliyor. Bu şekilde kayıp / çalıntı cihazı bulmak mümkün oluyor. İster yurt içinde ister yurt dışında olsun çalınan bir telefonu IMEI numarası ile bulmak mümkün.

IMEI Numarası Sorgulama – IMEI Numarası Öğrenme

Cep telefonunuz *#06# tuşlayarak cihazın mevcut imei numarasını öğrenebilirsiniz. IMEI Numarasını teyit etme amacıyla https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresini kullanabilirsiniz. Yeni telefon aldığınızda veya kullandığınız telefonun IMEI numarasını bir kenara not etmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü herhangi bir çalıntı durumunda bu IMEI numarası ile bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder