İlk Buluşmada Erkek Nasıl Davranmalı?

İlk Buluşmada Erkek Nasıl Davranmalı?

Çok beğendiğiniz biriyle yemeğe çıkmaya karar verdiğinizde, ilk buluşmanın şartlarına uymak zorundasınız. İlk buluşmada tüm sözler, davranışlar, kıyafetler seneler boyunca hatırlanır. Bu yüzden hem kadın hem erkek ilk buluşmaya büyük özenle hazırlanmalıdır. İlk buluşmada erkek nasıl konuşmalı, nasıl davranmalı, nasıl giyinmeli maddeler halinde hazırladık.

Filmlere konu olan bir durum vardır, kadın sabah kalkar ve saatlerce buluşma için hazırlanır. Erkeklerse buluşmadan 15 dakika önce kalkar dişini fırçalar, dolabından herhangi bir kıyafeti seçer ve yola çıkar. Aslında gerçeklik payı olsa da, erkeklerin de ilk gün için telaşlandığını söyleyebiliriz. Zeki bir erkek, buluşmaya giderken giyimine özen gösterir çünkü bayanların görüntüye önem verdiğinin farkındadır.

Mekâna uygun giyinin

İlk buluşmayı siz ayarladıysanız mekân seçiminde özenli olmalısınız. Sahilde güzel bir kafe, lüks tasarlanmış bir restorantta yemek, doğa içinde bir piknik, çok tercih edilen bir mekân ilk buluşmadaki seçeneklerdir. Çok muhabbetin geçeceği bir buluşma hayal ediyorsanız yüksek sesli müzik çalan bir yeri tercih etmemelisiniz. Birbirinizi anlayabileceğiniz, hafif müziğin olduğu bir yer doğru tercih olacaktır.

Buluşacağınız yere uygun renkleri ve giyim tarzını bulmalısınız. Erkekler, lüks bir mekân dışındaki yerlere spor tarzı giyimiyle gidebilirler. Mavi rengi huzur ve sakin bir yapıyı, siyah ciddiyet ve kilo sorununu, uçuk pembe sevgiyi, kırmızı hareketi ve agresifliği, sarı aceleciliği, lacivert otoriteyi, mor tonları payı temsil eder. Erkekler renk seçiminde kişiliklerine uygun rengi bu özelliklere göre seçebilirler.

İlk buluşmada erkekler, evlerini buluşma yeri olarak düşünmemelidir. Bu teklifiniz yanlış anlaşılabilir, sizin cinsellik amaçlı davet ettiğiniz düşüncesi oluşabilir. Bu durum sağlıklı bir tanışma ortamına engel olur, sosyal ortamlarda buluşma yeri ayarlanmalıdır.

Buluşmada paranızdan bahsetmeyin

Biliyoruz erkeklerin kendini en güçlü hissettiği konulardan biri maddiyatı ve kariyeridir. Siz bir iş toplantısında değilsiniz, karşınızdakine işinizi ayrıntılı anlatmayın. İş yerindeki konumunuz, maaşınız, rahat bir pozisyonda çalışmanız bayanların dikkati çekebilir lakin ilk buluşmada bu konuların çok gündeme getirilmesi doğru olmayacaktır. Arabasından evinden, işinden bahseden bir erkek çok paracı olduğunuz izlenimi verir. Bunun için maddi durumunuzun tam listesini karşınızdaki bayana dökmenize gerek yoktur.

İlk buluşmada maddi durumu kötü kişilerden küçümseyerek bahsetmeyin. Kadınların en dikkat ettiği konu, merhamet anlayış duygularının bir erkekte olup olmadığıdır. İnsanları küçümsemeniz sizi bir adım geriye götürür ve bayanın gözünde sizi acımasız biri haline getirir.

İlk buluşmada çok dikkatli şekilde bayana bakmayın

İletişimde gözlerin önemi büyüktür, gözler düşüncelerin ifade ediliş şeklidir. Karşınızdaki bayanın dudaklarına, dekoltesine, bacağınıza baktığınızda, odağınız kadının fiziksel görüntüsünden öteye gidemeyecektir. Bunu farkeden bir bayan bir şeyleri bahane ederek yanınızdan ayrılır ve sizinle bir daha görüşmek istemez. Konuşurken kişinin göz hizasına bakmalı, arada bakışlarınızı çevreye çevirerek karşınızdaki bayanı dik bakışlarınızla rahatsız etmemelisiniz.

Karşınızdaki kişiye samimi iltifatlarda bulunur

İlk buluşmada erkekler, karşıdaki bayana içten övgülerde bulunmalıdır.  Erkeklerin yanılgıya düştüğü konu, bayanlara her söyledikleri güzel sözün kabul gördüğüdür. Bayanlar iltifatları hangisinin samimi olduğunu rahatlıkla anlayabilir. Dünyanın en güzel kadını sensin, çiçek almadım senin karşında utanmasın diye, ben böyle bir güzellik görmedim gibi cümleler sizi sadece gülünç bir duruma düşürür. Unun yerine gözlerinin renginin çok güzel olduğundan, bir konu hakkında bakış açısını beğendiğinizden, anlayışlı tavrını takdir ettiğinizden bahsedebilirsiniz.

İlk buluşmada telefonu bir kenara bırakın

Her an telefonumuza mesaj geliyor, yazışmalar söz konusu oluyor. İnternette bizi meşgul eden birçok mesele var ama buluşmaya gidildiğinde telefonu bir kenara bırakmak, karşıdakine odaklanmak gerekiyor. İki taraf da telefonlarının internetini kapatmalı ve sadece önemli aramalara cevap vermelidir. Yapılan telefon görüşmeleri de oldukça kısa olmalı, karşıdaki kişiye verilen değer gösterilmelidir.

Telefonu elinize alıp bırakmanız, bir şeyler yazmanız, sürekli telefonun saatine gözünüzün ilişmesi, buluşmadan sıkıldığınız izlenimi oluşturur. Böyle davranıldığında güven sarsılması da söz konusudur. Bayanlar erkeklere göre daha detaycıdır ve sizin telefonla ilişkiniz bir bayanı sizi tanıma konusunda tereddüte itebilir.

İlk buluşmada konuşulacak konular

İster bayan olun ister erkek ilk buluşmada eski gönül ilişkilerinizden bahsetmeyin. Kişi birinin geçmişini merak ediyorsa aslında eski sevgilisini unutmuş mu, beni onun kadar sevecek mi sorularına cevap arıyordur. Geçmişten bahsetmek yerine onun kafasındaki sorulara, muhabbet içinde cevaplar verebilirsiniz. Bir erkek bayanın geçmişini bilmekten çok hoşlanmayacaktır. O günü milat saydığınızı dünü bile hatırlamadığınızı dile getirmeniz, karşıdaki bayana büyük güven sunacaktır.

İlk buluşmada geleceğe yönelik cümleler kurmaktan uzun durun. Evlenmeyi düşünmediğinizden, işle ilgili hedeflerinizden, başka şehirde yaşamak istediğinizden il buluşmada bahsetmemelisiniz. Bu konuşmalar sonucundaki karşıdaki bayan, sizin planlarınızla kendi planlarını ister istemez karşılaştıracaktır.

Buluşmada kişilikle ilgili sorular sormayın

Erkekler, bir an önce çözüme gitmek ister detaylar içinde boğuşmaktan korkar. Bayanlarsa tüm konuları parçalara ayırarak konuşur. Bayanların merak ettiği konuları önemsemeli, sıkılmadan cevap vermelisiniz. Buluşmada hoşlandıklarınızdan, bir gününüzü nasıl geçirdiğinizden, özel ilgi alanlarınızdan, komik olaylardan bahsedebilirsiniz. Kıskanç mısın, cimri misin, agresif misin gibi soruları sorsanız da alacağınız cevaplar size yeterli gelmeyecektir çünkü kişilik yapısı kişiyi tanımadan bilinmez.

Buluşmada sürekli muhabbet etme isteği, iki kişiyi de gerebilir. Muhabbeti belirli bir akışa bırakmalı, gerektiğinde espiri yapmalı gerektiğinde susmalı, gerektiğinde muhabbet etmelisiniz. İlk buluşmada kişinin fiziksel özelliği konusunda eleştiride bulunmayın. Dürüstlük olarak adlandırdığınız cümleler kişiyi kırabilmektedir. Karşınızdakinin düşünceleri ve yaşam tarzı size çok ters olsa dahi onun görüşlerine saygılı olmalısınız, eleştirmemelisiniz. Bilirkişi gibi nasihatlerde bulunmak, kendi doğrunuzu karşınızdakine onaylatmak iletişimde yanlışları doğurur.

Samimi el-kol hareketleri bayanları endişelendirir

Buluşmalarda muhabbet belirli bir sıcaklığa geldiğinde, erkekler bayanların elini tutmak, ellerin bacaklarına koymak, sarılmak, kişinin saçlarını okşamak gibi hareketlerde bulunurlar. İlk buluşmada fiziksel yaklaşma olmamalı, bugün yabancı iki kişinin medeni şekilde konuşması olarak kalmalıdır. Bayanlar karşıdaki erkeğin ona değer verdiğini görmek ister, ilk buluşmada yapılan yakın temaslar bayanlara kötü hissettirir.

Yemek seçimini bayana bırakın

Erkekler bir bayanı yemeğe davet ettiğinde, karar verme yetkisinin kadında olduğunu bilmelidir. Menüden yemeği ve içeceği kadın seçmelidir, erkekler onaylama kısmını üstlenmelidir. Bayanın yanında alkol almanız doğru olmayacaktır çünkü alkol aldığınızda karşınızdakini tedirgin edebilirsiniz. Bir bayan erkeğin yanında güvende olmak ister, akşamın sonunda ayakta bile duramayan bir erkekle bir daha görüşmeyi düşünmeyecektir. Garsondan önce siz bayana ne yiyeceğini söylemeli, isteğini siz garsona iletmelisiniz.

Hesap öderken cüzdanınızdaki paraları bayana göstermemeli ve mutlaka garsona bahşiş bırakmalısınız. Bahşiş vermeniz parayı harcamaktan korkmadığınızı, bol paraya sahip olduğunuzu ve eli bol biri olduğunuzu gösterir. Bayanlar için bir erkekte ilk etapta birkaç özellik ararlar. Kadına karşı nazik, cimri olmayan, alkol-kumar gibi bağımlılık gösteren durumlar içinde olmayan bir erkek ilk etapta kadından tam not alacaktır.

Arabanızla bayanı evine bırakın

İlk buluşmanın sonunda arabanız olmasına rağmen bir bayanı eve bırakma nezaketinde bulunmadıysanız buluşmayı büyük bir eksi notla kapattınız demektir. Yapmanız gereken buluştuğunuz kişiyi eve bırakma teklifi etmeniz ve bunu içtenlikle yapacağınızı belirtmenizdir. Bayanı evine bırakırken bugün hakkında ne düşündüğünü sormayın, sizi nasıl bulduğunuzla ilgili bir şeyler söylemesini beklemeyin. Bayanı kendi evinize davet etmeyin, tekrar ne zaman buluşacağız diye sormayın. Apartmanın kapısından içeri girene kadar beklemeniz, kadınların çok dikkat ettiği bir konudur.

Buluşmadan sonra birkaç gün sessizlik

Buluşmadan sonraki birkaç gün sessiz kalmayı tercih etmelisiniz. Bu zaman diliminde hem siz hem de buluştuğunuz kişi düşünme fırsatı bulacaktır. 3 gün sonra tekrar bir buluşma teklifi yapabilirsiniz, aldığınız cevap önceki buluşmadan memnun kalınıp kalınmadığını gösterecektir.

İlk buluşmada erkekler rol yapmayarak kendi gibi davranırlarsa karşıdaki bayanın gönlünü rahatlıkla fethedebilirler. İçtenlik, dürüstlük, kendini doğru ifade etmek ilk buluşmayı güzel geçirecek altın kurallardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder