İdrar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

İdrar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

İdrar tıkanıklığına iyi gelen yöntemlerin en başında adaçayını düzenli ve sürekli bir şekilde içmek gelir. Bu en çok bilinen ve en çok uygulanıp en hızlı işe yarayan yöntemlerden biridir.

İdrar Tıkanıklığına İyi Gelen Reçeteler

İlk reçetemiz biraz kurutulmuş tilkikuyruğu ile 1 litre kadar suyu en az 30 dakika kadar kaynatmaktır. Daha kaynattığınız bu karışımı her gün ve yarım çay kaşığı olmak sureti ile gün içinde 3 ya da 4 defa içebilirsiniz.

Bir diğer kolay tedavi yolu ise elma ya da armut meyvesini kabukları ile birlikte yemektir.

Eğer evde ayrık kökü bitkisi var ise hemen bitkiyi temiz suda kaynatın ve düzenli olarak için.

Ya da 50 gram kadar süpürge otunun çiçeklerini sadece 1 litre kadar suyun içinde kaynatın. Bu karışımı çay içer gibi düzenli olarak için.

Eğer isterseniz muşmulanın çekirdeklerini kaynatmak sureti ile içebilirsiniz.

Veya biraz ergeç sakalını kaynattıktan sonra bal ilave edip her gün ve sadece günde 3 kahve fincanı kadar içebilirsiniz.

İdrar tıkanıklığına iyi gelen tedavi yöntemlerinden biri de süt ve turpu güzelce kaynatmak ve aç karnına yemektir.

Bu rahatsızlığı gidermenin bir diğer yöntemi de 10 gram kadar maydanozu 1 litre suda kaynatmak ve her gün olmak sureti ile 1 fincan kadar içmektir.

Ya da 10 gram kadar süt otu ile bir litre kadar su iyice kaynatılır. Daha sonra bu karışım gün içinde 2 defa ve sadece birer fincan olarak içilir.

İdrar Söktürücü Bitkiler

İdrar söktürücü bitkiler arasında en çok bilinen bitkiler sırası ile şu şekildedir; mekke ayrığı, ayrık otu, papatya, bakla çiçeği, çiğdem, kimyon, marul, katır kuyruğu, salatalık, kedi otu, karpuz, baldıran otu, dut, sarımsak, bal, patlıcan, su teresi, sarkıras, su kerevizi, çoban püskülü, raziyane, dalak otu, turak otu, çilek, yaban üvezi, incir, limon, yapışkan otu, kuşkonmaz, peygamber çiçeği, kayış kıran kökü, mısır püskülü, mine çiçeği, mürver ağacı, margarit, kavun, dişbudak tohumu, yakı otu, arpa ve bodur otudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder