Honolulu Modeli Düğmeli Atkı Nasıl İşlenir? Resimli Atkı

Atkı modellerimize her gün bir yenisi ekliyoruz. Bu yüzden bugünde Honolulu modeli düğmeli atkının nasıl tığ ile işleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu atkı modelinde istediğiniz canlı renkleri kullanabilir ve atkınıza farklılık kazandırabilirsiniz. Anladığınız üzere bu işleme tekniği canlı renkleri kolaylıkla taşımanızı sağlarken rengin göze batmamasını aksine çok daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Honolulu Modeli Düğmeli Atkı

Bu projemiz için 3 tane kullandığınız yün ipliğine uygun düğme, şık bir yün iplik, makas, ucu düz iğne ve 5 mili metre yün işleme tığına ihtiyacınız var.

Başlama düğümünden sonra 25 adet zincir çekerek bu atkı modelimizi işlemeye başlıyoruz.

honolulu atki modeli 2Yukarı taraftan yani tığın olduğu taraftan aşağıya doğru beşinci zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bir zincir çekin.

honolulu atki modeli 3Daha sonra bir zincir atlayın ve sonraki zincir bir tane çift kroşe işledikten sonra bir adet zincir çekin.

Tüm sırayı aynı şekilde bir zincir atlayıp, bir kroşe işleyip sonrasında bir zincir çekerek işlemeye devam edin.

honolulu atki modeli 4Tüm sıra tamamlandıktan sonra atkınızın ilk sırası yukarıdaki gibi görülmelidir. Tüm sıra tamamlandıktan sonra 2 adet zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin.

honolulu atki modeli 5Bu sırayı tamamen her bir boşluğa birer tane tekli kroşe işleyip bir zincir çekerek işlemeye devam edin. Tüm sıra tamamlandıktan sonra dönüş boşluğuna da bir tane tekli kroşe işleyin.

Tüm sıra tamamlandıktan sonra 3 adet zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin.

honolulu atki modeli 6Yukarıda gördüğünüz gibi tekli kroşeler birer tane V harfi oluşturdu. Bundan sonra tüm sırayı bu V harfinin ortasındaki boşluğa birer tane çift kroşe ve sonrasında bir tane çekerek işleyerek devam edin.

Tüm sıra tamamlanınca da dönüş ilmeğine bir tane çift kroşe işleyin ve bir tane zincir çekin.

honolulu atki modeli 7Bundan sonra anladığınız üzere aynı teknikleri uygulayarak atkınız istediğiniz uzunluğa erişinceye kadar işlemeye devam edebilirsiniz. Atkınız tamamlandıktan sonra atkınıza iplik ile uyumlu olan 3 adet küçük düğmeyi aynı sıra hizasında dikip atkınızı tamamlamayı ihmal etmeyin.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply