İPUÇLARIM

Her Cilt Tipine Uygun Yüz Maskeleri

  • 17 Eylül 2014
  • 491 kez görüntülendi.
Her Cilt Tipine Uygun Yüz Maskeleri

Sağlıklı bir cilt için ufak dokunuşlar çok önemlidir. Doğa asla işe yaramayan bir canlı üretmez ve doğadan yararlanmak insanlığa her döneminde yararlı olmuştur.

Tüm insanlar değişik cilt tiplerine sahiptir. Ama unutulmaması gereken bir şey vardır ki cilt tipiniz ne olursa olsun hepsinin ihtiyacı iyi bir bakım ve yağ/su dengesindeki orandır. Bu sebeptendir ki ortak yoldan çıkarak her cilt tipine uygun evde çok kolay maskeler üretebiliriz.

Son yıllarda hemen hemen sağlığın her alanında karşımıza çıkan yulaf ezmesiyle hazırlayacağınız bu kür tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilir. Yarım fincan yulaf ezmesini 1 fincan suyla karıştırarak orta ateşte macun kıvamına gelene kadar pişirin. Pişirme esnasında 6–7 damla limon sıkmayı ihmal etmeyin. Ocaktan aldıktan sonra ılımaya bırakın ve ılıdığından emin olduğunuzda 4–5 kaşık bal ekleyin. Ev yapımı mükemmel maskeniz hazır. Uygulamadan önce cildinizi gül suyu yardımıyla temizleyin, maskeyi sürün ve 15-20 dakika arası bekleyerek soğuk suyla durulayın. Cildinizdeki yumuşaklığı ve dinçliği ilk kullanımdan sonra fark edeceksiniz.

Bir diğer maskeyse kış aylarında daha yardımcı olacaktır. 1yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı muskat, 1 yemek kaşığı tarçını macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macun kıvamına gelen maskeyi tüm yüzünüze uygulayın ve en az 30 dakika bekletin. Hem rayihası hem etkileriyle harika bir maskedir.

Evinizde rahatlıkla hazırladığınız bu maskelerle hem kendinizi hem ailenizi hem de gelen misafirlerinizi şımartarak keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.