İPUÇLARIM

Haziran Ayında Neler Dikilir

Haziran Ayında Neler Dikilir

Haziran ayında neler dikilir diye baktığımızda en çok günlük ihtiyaçlarınızı ekebilir ya da kalan fideleriniz varsa onları toprağa ekebilirsiniz. Bu ay aslında daha çok ekmekten ziyade olan hasılatları toplama zamanıdır bu dönemde ekmiş olduğunuz meyveler sizlerin yüzünü daha çok güldürmeye başlayacak ve özellikle erik, malta eriği gibi sevilen meyveler toplanacaktır.

Haziran ayında artık yavaş yavaş kirazlar hasat vermeye başlayacak ve toplayacaksınız. Hasat veren çileklerinizi de topladıktan sonra artık yeniden topraklarına bakım yapınız ve olgunlaşmayan meyveler varsa onları bekleyiniz. Fideleri seyreltmeyi asla unutmayınız, aksi takdirde istediğiniz sonucu vermeyecek ve büyümeyeceklerdir. Var olan hastalıklara karşı savaş açacak ve çıkmaya başlayan sebze ve meyvelerinizin önündeki tüm engelleri kaldırmaya çalışacaksınız.

Tamamen hobi amaçlı olarak balkonlarında bir şeyler yapmak isteyen kişiler ise pazarlardan aldıkları fideleri topraklara ekebilir ve ihtiyaç duyduğu sürece sulamayı unutmayınız. Çok kısa sürece meyveler ve sebzeler çıkacak ve sizi mutlu edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.