İPUÇLARIM

Hazımsızlık Problemi Nasıl Çözülür, Hazımsızlığın Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur?

Hazımsızlık Problemi Nasıl Çözülür, Hazımsızlığın Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur?

Küçük mide rahatsızlıklarından olan hazımsızlık sorunu genelde kişinin kendine ve yediklerine yeterince özen göstermemsinden kaynaklanmaktadır.

Hazımsızlık sorunu sanıldığı kadar büyütülmeden ve kolay yollar ile çözülebilecek sorunlar arasında yer almaktadır. Küçük mide rahatsızlıklarının tedavisinde çok geniş çapta bitki ailesi kullanılmaktadır.

Yani mide rahatsızlıklarını tedavi edebilen birçok şifalı bitki tabiatta bulunmakta ve kullanımımıza hazır hale getirilmektedir.

Bu bitkilerin en büyük özellikleri arasında karaciğer fonksiyonlarını destekleyici özellikte olmaları yer almaktadır.

Hazımsızlık Sorunu Nedir?

Hazımsızlık sorunun kaynağında aşırı hızlı yenilen yemekler, sıkı takılan kemer, gerginlik, çok fazla yemek tüketmek ve düzensiz beslemek gibi etkenler vardır. Nefes darlığı, göğüs ağrısı, mide bulantısı, gaz, yanma veya mideden yemek borusuna yada boğaza çekilen asit hazımsızlık sorununun belirtileri arasında yer almaktadır.

Eğer saydığımız bu nedenler yüzünden hazımsızlık sorunu yok ise yani hazımsızlık sorunu bu nedensiz yere ortaya çıkmış ise o zaman bu durum çok ciddi sorunları işaret ediyor olabilmektedir.

Eğer bu gibi bir durum gözlemliyorsanız hemen doktora başvurmanızda çok fayda vardır. Hazımsızlık aynı zamanda anjin hastalığının meydana getirdiği kalp ağrıları ile karıştırılabilmektedir.

hazimsizlik sorunuHazımsızlığın Tedavisi Nasıl Olur?
• Hazımsızlık sorununda papatya yada melisa bitkileri ile gerilimi azaltmanız mümkündür.
• Hafif sindirim sorunları çekiyorsanız yani yemeklerden sonra hafif ağrılar yada sıkışmalar yaşıyorsanız o zaman aşağıda sayacağımız listedeki bitkilerden herhangi birinden seçip kendinize dem hazırlayabilirsiniz. Her yemekten önce yada sonra kendinize midenizi yatıştırıcı bir dem hazırlamayı adet ederseniz hazımsızlık sorunu ile bir daha uğraşmak zorunda kalmazsınız.
• Nane, kulun otu, tarçın, zencefil, dereotu tohumu, turunç, kakule meyvesi tohumu ve rezene tohumu kendinize özellikle yemeklerden sonra hazırlayabileceğiniz demlerden bazılarıdır. Bu demler sayesinde yemekten sonra yaşayacağınız hazımsızlık sorununu tamamen doğal yollar ile aşacak ve rahatlayacaksınız.
• Ülsere sebep olan asitlenmeler ve yüksek asit salgıları ile savaşmak amacı ile su rezenesi, İrlanda yosunu, karahindiba, su yoncası, kantaron ve karaağaç vardır.
• Yemeklerden önce almak için ise eşit miktarlarda su yoncası, karahindiba, rezene ve melisa içeren bir çay hazırlayın. Unutmayın ölçek olarak her fincan için iki tatlı kaşığını ölçek almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.