Haşereler İle Nasıl Mücadele Edilir?

Haşereler İle Nasıl Mücadele Edilir?

Temizlik yaparız, her yeri köşe bucak temizleriz, tozları alırız evimizin tamamen temiz ve hijyenik olmasını isteriz öyle değil mi? Evet öyle ama, bir türlü evimize dadanan haşereler ve onların bıraktığı bazen de sevdiklerimiz için zararlı olan kalıntı ve kirlerle bir türlü baş edemeyiz. Ansızın bir kalınca kafilesi, örümcek ve devasa ağları veya ansızın fark ettiğimiz güveler. Pekâlâ, bu istenmeyen olaylar ile nasıl baş edeceğiz. Daha doğrusu kendi başımıza haşereler ile mücadele edelim mi?

Örümcekler İle Mücadele
Eğer örümcekler ile sorununuz var ise o zaman temizlik yaptığınız sırada örümceklerin ağ yaptığı bölgeyi çamaşır suyu ile birkaç kere silin. Çamaşır suyu yeteri kadar yoğun ise örümcekler bir daha aynı bölgeye ağ yapmayacaklardır.

Karıncalardan Kurtulalım
Eğer karıncalarınızdan tamamen kurtulmak isterseniz, karıncaların çıktığı bölgeye bir dilim limon veya biraz kahve telvesi koymanız çok faydalı olacaktır.

Güveler Yok Olsun
Güvelerden hatta ve hatta böceklerden kurtulmanın yolu biraz karanfilden ve birazda limon ya da portakaldan geçer. Artık bu sıkıntıları çekmemek için yapmanız gereken tek şey, bir portakal ya da limon üzerine biraz karanfil koymaktır.

Fareler İle Başınız Dertte mi?

En korkulu kâbusumuz farelerdir. Evde ne bet kalır ne bereket öyle değil mi? Pekiyi bu küçük canavarlardan nasıl kendimizi ve sevdiklerimizi koruyacağız? Öncelikle şunu kabul etmelisiniz fareler ne böceklere ne de örümceklere benzerler. O yüzden öncelikle farelerin olduğu yuvayı sabırla arayıp bulmalısınız. Eğer sadece birkaç fare var ise her zaman bir fare ilacı alıp durumu kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Fakat büyük ihtimalle fareler genelde yalnız yaşamazlar bu yüzden evinizde ya da yaşadığınız apartmanda çok fazla sayıda fare var demektir. Ve bu kadar çok fareyi istediğiniz kadar deneyin toptan olarak yok edemezsiniz. Bu neden ile en başta yapmanız gerekeni sona bırakmayın ve profesyonel bir ekibi evinize muhakkak çağırın. Eğer bunu yapacak maddi durumunuz yok ise o halde yapabileceğiniz ve kesin çözüme sizi ulaştıracak yöntemler şunlardır.

evde hasere ilaclama

• Evdeki tüm erzakları başka bir eve taşıyın.
• Ertesi günü işe ya da okula giyeceğiniz giysileri de ayırın.
• Tüm eve bulabileceğiniz en iyi fare ilacını alın. Ya da belediyeden bunu acil olarak talep edin çünkü belediyede özellikle bu gibi hayvanları yok edecek zehir türleri bulunmaktadır.
• Tüm ilacı evinizin tüm odalarına eşit miktarda uygulayın bunu yaparken maske takmayı ve küçük çocuklarınızı evden çıkarmayı unutmayın.
• Her odaya uyguladığınızda odanın kapısını kapatın ve kapı altlarını havlu ya da benzeri bir şey ile besleyin.
• Hemen evden çıkın ve 24 saat boyunca eve geri dönmeyin.
• Ertesi gün eve geldiğinizde hemen tüm kapı ve pencereleri açın.
• Eve küçük çocuğunuz ile dönmeyin sadece siz gelin çocuğunuz göreceği manzaradan psikolojik olarak etkilenebilir.
• Cam ve kapıları açtıktan sonra tabi maske ve eldiveniniz ile malum manzarayı hemen siyah ve kalın çöp poşetlerine doldurun.
• Evi hemen terk edin ve iyice havalanmasına izin verin.
• 12 saat sonra eve gelip tüm evi baştan aşağı temizleyin ve tüm çamaşırları da yeni baştan yıkayın çünkü zehir eşyalara ve kıyafetlere sinmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder