Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 2

Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 2

Hexacid ilacı tatarcık, sinek, karınca, tahtakurusu, hamam böceği, bit ve pirelere karşı kullanılan bir ilaçtır.

Sivrisineklere ya da güvelere veya tatarcıklara karşı sadece 1 tablet kullanılabilir. Ev haşereleri, hamam böceği, karınca, pire ya da tavuk biti için 3 ya da 4 tabletten daha az kullanılmamalıdır.

Dumanlanma yapılmadan önce mutlak suretle ilaçlanacak olan oda kapatılmalıdır. Tablet ise mutlaka bir kutu ya da teneke parçası içerisinde konmalı ve elektrik ocağı ya da soba veya mangal üzerinde eritilmelidir. Tablet eritilme işlemi ardına odaya duman vererek haşere öldürme işlemini gerçekleştirecektir.

Oko

Haşereler ve özellikle sinek ile sivrisineklerde kullanılan bir ilaç türüdür. Bu ila duman veren türden bir tablettir. Bir önceki ilaç türünde olduğu gibi bu ilaçta da kullanım öncesinde oda kapısı ve pencereleri tamamen kapatılmalıdır. Ayrıca soba bacaları ve diğer deliklerde gözden kaçırılmamalıdır.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta açık yiyeceklerin kapatılması ve tüm ev hayvanlarının akvaryum balıkları ve kuşlar dâhil olmak üzere hatta narin çiçekler dâhil odadan çıkartılmalıdır.

Sadece 1 tablet bile orta büyüklükteki bir oda için yeterli olacaktır. Tam ölçü yapmak isterseniz her 50 m3 için 1 tablet olarak hesaplayabilirsiniz.

Oko ilacı sadece 1 ucundan tutulmalı ve diğer ucu da kibrit yardımı ile yakılmalıdır. Daha sonra bu ilaç yanmayan türden bir yerin örneğin bir taşın ya da tenekenin ya da porselen bir tabağın içerisine ya da üstüne öylece bırakılmalıdır. İlacı yakma sırasında ortaya çıkan alev mutlaka söndürülmelidir.

Bu tablet sayesinde odada olan tüm tatarcık ve sinekler en fazla 1 saat içerisinde ölürler. Çok daha dayanıklı olan haşerelerden kurtulmak için oda biraz daha uzun bir süre boyunca kapalı tutulmalıdır. İlaçlama sonrasında kalan hafif dumanın ne insanlara ne de hayvanlara bir zararı yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder