İPUÇLARIM

Halıdan Nar lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdan Nar lekesi Nasıl Çıkarılır?

Sadece halının üzerinde değil kıyafetlerimizde, koltuklarımızda ve diğer akla gelebilecek leke tutucu tüm ürünlerde nar, çilek, vişne, karadut gibi meyvelerin lekesini görmek istemeyiz. Bu lekeler bulaştığı yerden çıkması zor olan lekelerdendir.

Narın taneli bir yapıda olması ile birlikte ortalığa saçılması da büyük oranda artmaktadır. Özellikle çocuklu bir aileyseniz halılarda nar lekeleri görmek kaçınılmazlar arasındadır. Bulaşmasının kolay olduğu kadar tavsiyelerimiz sayesinde çıkması da kolay olacaktır.

Halınıza dökülen narı hemen fark ettiyseniz eğer lekenin üzerine hemen limon sıkabilirsiniz ya da daha etkili bir yöntem limon kolonyası dökebilirsiniz. Alkol karışımı olduğundan lekenin çıkmasında daha büyük rol oynayacaktır. Daha sonra bir bez ile bastırarak lekeyi temizleyebilirsiniz. Lekeyi fark ettiğiniz de biraz geç olmuşsa satılan leke çıkarıcı özel karışımlardan edinebilirsiniz. Lekenin üzerine uygulayıp temizledikten sonra lekeden eser kalmayacaktır.

Lekelerin çıkarılmasında kullanılan ürünler dışında onları bölgeye uygulamak veya arındırmak için kullandığımız bezler de önemlidir. Bezlerin mikro fiber olması hem kullanılan bezin bakteri üretme oranını düşürür hem de sizin için daha sağlıklı kullanışlar sunar. Bezin renginin beyaz olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle renkli ürünlere uyguluyorsanız o bölgede alkollü çıkarıcıların etkisiyle lekeli bölgede ki lekeyi çıkarmak yerine o bölgede bir renk karmaşası yaratabilirsiniz. Bu yüzden buna da dikkat edilmelidir. Nar lekesini halıdan çıkarmak için yine özel halı şampuanlarından ve halı yıkama deterjanlarından da kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.