İPUÇLARIM

Halıdaki İs Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki İs Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halılar evlerimiz vazgeçilmez parçalarındandır. Güzel duruşları, mobilyalarımıza uyumu herkesin seçimini yapmaktan zevk duyduğu ürünlerdir. Halılar boyutları itibariyle evlerimizde çok yer kaplamaktadır. Boyutunun büyük olması üzerine alabileceği leke oranını da artırmaktadır. Lekelerin olması talihsizlik olsa da ev hanımları ve halı yıkama şirketleri tarafından hangi lekenin nasıl çıkarılacağı bilinmek ister.

Isıtmada kullandığımız kömür sobası ve bunun gibi bazı ürünlerden is çıkar. Eğer bu is halılarımıza bulaşırsa ne yapmalıyız? Lekeyle mücadele etmek bizi en rahatlatacak yöntemdir. Halı yıkama hem şirketler tarafından hem de ev içinde kullanılabilecek temizleyici madde üreten firmalar tarafından oldukça geliştirilmiştir. Halımızdaki isli bölgeyi tayin ettikten sonra bu bölgenin dağılmamasına ve başka yerlere bulaşmamasına dikkat edilmemelidir.

Halıdan kurum lekesini temizleme;

Anında lekeyi çıkarmak için işe koyulmak yine önemli noktalardandır. Halı yoğun bir ürün olduğundan içine işlemeden daha rahat bir temizlik yapacağızdır. İsli bölgeye cam silme ilacından bir miktar döküp ovalama yöntemi ile bir bez parçası ile lekeyi çıkarabiliriz. Eğer daha yoğun ise bulaşık deterjanından lekeli bölgenin büyüklüğüne göre su hazırlamalı ve içerisine deterjandan ilave edilmelidir. Yumuşak yapılı bir bez yardımı ile isli bölgeye sulu karşım uygulanmalı ve leke çıkana kadar ovalama işlemine devam edilmelidir.

Son teknolojinin verdiği imkânlarla bazı süpürgelerde halı yıkama özelliği bulunmaktadır. Halı yıkama deterjanlarından alıp bu makine yardımı ile de kolayca lekeyi çıkarıp o bölgeyi tekrar kuruduktan sonra temiz hale getirebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.