Halı Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir? Bölüm 2

Halı Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir? Bölüm 2

Bu yazımız halı üzerindeki lekeler nasıl temizlenir? bölüm 1 yazımızın devamıdır. Birinci bölümde yapıştırıcı, yağ lekesi, oje lekesi, parfüm lekesi, ayakkabı cilası lekesi, zift lekesi ve idrar lekesinin halı üzerinden nasıl temizlendiğini açıklamıştık.

Halı Üzerindeki Lekeler Bölüm 2

Sıvı İçecek Lekeleri; Fazlalığı iyice emdirin ve sirke ile deterjanı karıştırıp temizleme işlemini uygulayın. Sonrasında kuru ve temiz bir bez ile halınızın yüzeyini silin ve halıyı kendi haline kurumaya bırakın.

Alkolsüz İçecek Lekesi; Her zaman olduğu gibi fazlalığı emdirin ve sadece deterjan ile temizleme işlemini uygulayın. Temizleme işlemini dış taraftan içe doğru uygulayın. Temizleme işlemi uygularken kur ve temiz bezler ile sürekli olarak kurulama işlemi uygulayın. Daha sonra amonyak ile yeniden temizleyin ve kuru bez ile halıyı kurulayıp halıyı kendi haline kurumaya bırakın.

Çay Lekesi; Fazlalığı iyice ama bastırmada emdirin. Sadece sirke ve deterjanı karıştırın ve macun haline getirip halınızı bu macun ile temizleyin. Temizleme işlemi mutlaka dış taratan iç tarafa doğru olmalıdır. Daha sonra kuru ve temiz bir bez ile halının yüzeyini silin.

Süt Lekesi; Emdirme işleminin ardına deterjan ile halınızı temizleyin ve sonrasında amonyak ile temizlemeyi tamamlayıp halınızı havalandırarak kurutun.

Şarap Ve Alkol Lekesi; Fazla sıvıyı kuru ve temiz bezler yardımı ile iyice emdirdikten sonra temizleme işlemini sadece sirke ve deterjan macunu ile yapın. Temizliğe dış taraftan başlayın ve küçük bölümler haline ve bez değiştirerek devam edin.

Kahve Lekesi; Kuru ve temiz bezler ile emdirme işlemini uyguladıktan sonra sirke ve deterjan macunu ile temizleme işlemini yapın. Temizleme işlemini bölgeler halinde uygulayın. Temizleme işlemi mutlaka dış taraftan iç tarafa doğru olmalıdır. Daha sonra kuru ve temiz bir bez ile halının yüzeyini silin ve halıyı kurumaya bırakın.

Yemek Sosu; Kör ve temiz bir bıçak yardımı ile fazlalığı iyice alın. Daha sonra deterjan ile temizleme işlemi uygulayın. Temizleme işleminde sürekli olarak bez değiştirin. Temizleme işleminin ardına birazda olsa amonyak ile temizleme işlemi uygulayın ve kuru bir bez ile halınızı silip halıyı kurumaya bırakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder