İPUÇLARIM

Halı Tüyleri Nasıl Temizlenir Halıdaki Havlar Nasıl temizlenir

 • 07 Aralık 2013
 • 6.507 kez görüntülendi.
Halı Tüyleri Nasıl Temizlenir Halıdaki Havlar Nasıl temizlenir

Halının Havlarına Karşı Ne Yapmalı: Yeni aldığınız halin üzerindeki havları ve tozları temizlemek için sık sık Gırgır veya el süpürgesi ile süpürünüz. Süpürme işlemi sırasında tozların uçup etrafa dağılmaması için bir ölçek suyun içine biraz çamaşır yumuşatıcısı ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı iyice temizlenmiş cam sil şişesi veya sprey şişesinin içine koyup halin üzerine püskürtün. Bu karışım halin üzerinde bekletilip kuruması gerekiyor. Sonrasında süpürme işlemine devam ederseniz halıdaki toz ve havlar etrafa dağılmayacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: Halinizin daha parlak görünmesini isterseniz buradaki konumuzda bakabilirsiniz. Halınızın üzerinde kan lekesi olduysa buradaki konumuza bir göz atmanızı tavsiye ederim. Kan lekesi dışında en büyük dertlerden biride halıdaki çamur lekeleridir. Buradaki konumuzda kurumuş çamur lekelerinden kurtulma yollarına ulaşabilirsiniz. Çamur veya kan lekesi dışındaki lekeler ile sorun yaşıyorsanız buradaki konumuza da bir göz atiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. hzk dedi ki:

  Hangi yılda yaşıyorsun halı süpürülür mü ? Herkesin evinde elektrikli makina var makina ile çekersin.

 2. fadime dedi ki:

  Ahşaplarda el izi toz yapılması nasıl gider

 3. Murat Aksoy dedi ki:

  Bayanlara yönelik bir konu ama içerik olarak gayet aydınlatıcı

 4. En Şık Halı Modelleri dedi ki:

  Zaten bu halıların üzerindeki tüylenme yokmu insanı çileden çıkarıyor. 1 aylık halıda bile tüylenme oluyor ondan sonra al eline fırçayı temizle babam temizle. Tüylenmeyen halı istiyoruz eyy üretici.. vatandaşın sesine kulak verin kardeşim.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.