İPUÇLARIM

Gut Hastalığı, Gut Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gut Hastalığı, Gut Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gut hastalığı kişide çok şiddetli ağrılara yol açan bir tür eklem iltihabı hastalığıdır. Genelde bu hastalık genetik olup babadan oğla geçer ve eskiz zamanların batıl inancına göre aşırı yemek yemeden kaynaklanan bir hastalık değildir.

Gut hastalığında ürik asit kristalleri eklemlerde toplanır ama özellikle ayak eklemlerinde yaygın bir durumdadır.

Bu hastalık aslında kırmızı et ve kabuklu deniz hayvanlarında ayrıca sakatatlarda bulunan zararlı yağları, ürik asitleri ve bazı kimyasalları ayıramamasından kaynaklanmaktadır.

Gut Hastalığı Tedavisi

Eğer bu hastalık ile mücadele ediyorsanız oksalik asit ve ürik asit içeren yiyeceklere yanaşmamanız gereklidir. Örneğin kuzukulağı, karnıyarık otu ve oltu otu. Bu hastalıkla mücadelede bol miktarlarda günlük su almak ve vücuttaki ürik asiti atmak için idrar söktürücüler kullanmak esastır.

Siyah yılan kökü ve sap kerevizi tohumlarını ilk önce kaynatın ve günde 3 defa için. Unutmayın her fincan başına karışımdan 1 tatlı kaşığı kadar ilave etmelisiniz. Ya da isterseniz civanperçemi, su rezenesi ve sap kerevizi tohumlarında farklı bir çay hazırlayıp yine günde 3 defa ve aynı ölçekte içebilirsiniz.

Bu rahatsızlığın vermiş olduğu vücut ağrısından kurtulmak için az miktarda olan sıcak suyun içerisine sadece birkaç damla kadar karanfil ekleyip kompres için kullanacağınız bezi karışımın içinde ıslatıp iltihaplı olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Kompresi sert değil hafif hafif uygulamanız çok daha rahatlatıcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.