İPUÇLARIM

GÜL TOHUMU NE ZAMAN EKİLİR?

GÜL TOHUMU NE ZAMAN EKİLİR?

Güller günümüzde pek çok kişinin gözünü almaktadır. Bu yüzden en gözde çiçeklerin başında gelir. En gözde çiçeklerin başında geldiği için yetiştirilmesi çok önemlidir. Gül eğer güzel yetiştirilmez ise bu göz alıcı özelliğini kaybedecektir. Bunun için yetiştirirken çok özenli olunması gerekir.

Gül tohumu ekmek için ekim ayı uygundur. Fakat iklimi çok sert geçen bölgelerde gül donabilir. Bu don tehlikesinden kurtarmak için mart ve nisan aylarını tercih etmemiz daha doğru olur. Gül aşırı soğuğa gelemeyen bir bitkidir. Eğer yetiştireceğiniz yerde iklim çok sert geçmiyorsa en ideal ay ekim ayı olacaktır. En iyi ekim ayında yetişir.

Gül yetiştirmek için sadece ekim ayı kullanılmaz. Ekim ayının peşinden gelen kasım ve aralık aylarında da oldukça güzel yetiştirilecektir. Fakat yetiştirirken gülün dona kalmamasına dikkat edilmelidir. Dikkat edildiği sürece gayet güzel yetişecektir. Eğer dikkat edemeyecek durumdaysanız mart ve nisan aylarını tercih etmeniz sizin için en doğru seçim olacaktır. Son olarak şunu söylemeliyiz ki güller sıcakta çabuk yetişir fakat bu aylarda yetiştirildikleri zaman daha kaliteli olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.