İPUÇLARIM

Grip Çayları Nasıl Demlenir?

Grip Çayları Nasıl Demlenir?

Grip çayları hafif ya da orta şiddette hatta şiddetli grip rahatsızlığı için kullanılabilir. Ancak özellikle şiddetli grip durumunda doktor kontrolü ile birlikte kullanılması en iyisidir.

Grip Çayları Nasıl Hazırlanır?

Aynı miktardaki kuşburnu, ıhlamur çiçeği, papatya çiçeği ve söğüt kabuğu alınır ve iyice ufalanır. Bu bitkilerin hepsi iyice karıştırılır. Sonra bu karışımdan sadece 1 tatlı kaşığı kadar alınır ve 200 mili litre kadar kaynar suya ilave edilir. Sonrasında bu su yeniden en az 10 dakika boyunca demlenir. Hazırlanan bu çay gün içinde en fazla 3 defa ve sadece yemekten 15 dakika önce ve 70 mili litreyi aşmamak şartı ile içilir. Bu çay sıcak içilen bir çaydır ve isterseniz bu çayın içine 1 tatlı kaşığı kadar ıhlamur balı ilave edebilirsiniz.

Yoga çayını hazırlamak için önce 9 tane kakule, sadece 7 tane karanfilin tomurcuğu, yarım tatlı kaşığı kadar rendelediğiniz zencefilin kökü ve birde 1 çubuk tarçın doğranır. Sonra bu karışımın hepsi birden 500 mili litre kadar suyun içinde kaynatılır. Sadece 5 dakika kadar haşlandıktan sonra hemen içerisine 200 mili litre kadar süt ilave edilir ve tekrardan kaynatılır. Hazırlamış olduğunuz çayı hemen temiz bir termosun içerisine dökün ve bu çaydan gün boyunca düzenli olarak için.

Vitaminli çayı hazırlamak için 30 gram kadar gilabaru meyvesini, 5 gram kadar ahududunu ve 2 gram kadar da siyah frenküzümünü alın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı 200 mili litre kadar suyun içinde sadece 15 dakika boyunca demleyin. Demlediğiniz bu grip çayını gün boyunca içmeye gayret edin.

Grip için vitamin karışımı hazırlamak isterseniz o zaman hemen 1 kilo gram kadar havucu ve 1 kilo gram kadar elmayı çok iyi bir şekilde rendeleyin. Sonra 500 gram kadar kuru kayısıyı iyice doğrayın ve 300 gram kadar üzüm ve birde 5 yemek kaşığı kadar bal ilave edin. Daha sonra sadece 2 tane limonu blendıra atın ve karışıma limonları da ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımdan gün içinde sadece 3 defa kadar ve sadece 2 yemek kaşığı kadar alın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.