İPUÇLARIM

Gözlüklerinizi Temizlemek İçin Sabunlu Su

Gözlüklerinizi Temizlemek İçin Sabunlu Su

Bu yazıyı 8 yıldır gözlük kullanan birisi olarak yazacağım. Bizim bir parçamız haline gelen gözlükler zaman içerisinde kullanmadan dolayı oksitlenir ve yağlanır. Oksitlenmesi durumunda çerçevenin etrafında yeşilimsi bir katman oluşur ve göze hiç hoş gözükmez. Ayrıca buruna değen o ufak plastik şeyler (8 yıldır kullandığımı söyledim ancak onların adını hala öğrenemedim) sararır.

Bunların oluşmasını geciktirmek için, kirlenmesini önlemek için gözlüklerimizi sabunlu suyla temizleriz. Ben duş alırken temizlemeyi uygun görüyorum ve yeterli de oluyor. Katı sabunu elinize alıp köpürtün. Oluşan sabun köpükleri ile gözlüğü baştan sona ovalayın (özellikle camları). Korkmayın, bir şey olmaz katı sabun kesinlikle gözlük çerçevesine ve camına zarar vermez.

Sonra sıcak olmamak şartıyla ılık veya soğuk suda durulayabilirsiniz. Duruladıktan sonra gözlük bezi veya atletin bir parçası camlarınızı silin. Eğer camlarınız çok çizik değilse tabiri yerindeyse “cam gibi” olacaklardır.

Dikkat: Kesinlikle ve kesinlikle kolonya gibi bir madde ile temizlemeye kalkışmayın. Çerçevenize ciddi anlamda zarar verecektir. Bu konuda tecrübem olmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.