İPUÇLARIM

Gözlük Kullananlara Makyaj Önerileri

  • 01 Nisan 2014
  • 821 kez görüntülendi.
Gözlük Kullananlara Makyaj Önerileri

Makyaj ve aksesuar doğru kanalda buluştuğunda ortaya etkileyici sonuçlar çıkar. Gözlük kullanmak zorunda olan bayanlar stiline uygun bir makyajla birlikte çok hoş sonuçlar ortaya çıkartırlar. Gözlüklü bir kadının diğerlerine oranla makyaj yapması biraz daha zordur bu sebeple dikkatli olmaları gerekir.

Gözlük Kullananlara Makyaj Önerileri

  • Göz yapınız ve gözlük çerçeveniz birbiri ile özdeşmelidir. Kalın çerçeveli bir gözlük kullanıyorsanız yaptığınız makyaj kaybolup gidecek, ince çerçeveli bir gözlük kullanıyorsanız da makyaj yaparken en ufak bir taşırma sırıtacaktır.
  • İnce çerçeveli gözlük kullanıyorsanız yapabileceğiniz en güzel makyaj kirpiklere şekil vermek ve maskara ile dolgunlaştırmak olacaktır. Göz ve kaş altına hafif parlaklık ve pırıltı katabilirsiniz. İnce çerçeve ile uyum içerisinde olacaktır.
  • Gözlük çerçeveniz kalın ise daha rahat makyaj yapabilirsiniz. Kirpikleriniz ve kaşlarınız hacim kazanmalı ve belirgin olmalıdır. Kalın çerçeve ile çok hoş olacaksınız. Bu arada unutmamak lazım çerçeveniz ne kadar kalınsa o kadar eyeliner kullanmak yararınıza olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.