Göz Altındaki Mor Halkalar Nasıl Geçer?

Göz Altındaki Mor Halkalar Nasıl Geçer?

Göz altındaki mor halkalar her kadın için bir kabustur. Bu yüzden bu mor halkalar iyice yerleşmeden önce önlem almak şarttır.

Göz Altındaki Mor Halkalar Ve Tedavi Yöntemleri

Göz altındaki mor halkalardan kurtulmak için en kolay yöntem temiz bir pamuk ile ıhlamur kompresi yapmaktır.

Bir diğer popüler yöntemde taze inciri ikiye bölerek mor halkaların üzerine koymak ve bu şekilde bir süre dinlenmektir.

Hem mor halkalardan hem de aynı zamanda göz altı şişliklerinden kurtulmak için patates suyundan faydalanabilirsiniz. Patatesin suyunu çıkarttıktan sonra bu suyun içerisine temiz bir pamuk batırın ve halka ile şişliklerin üzerine kompres yaparak uygulayın.

Ya da 100 gram kadar kuşburnunu iyice kaynatın. Daha sonra iyice süzün ve cildinize güzelce sürün. Bu yöntem sayesinde aynı zamanda göz altı torbalarından da kurtulmuş olacaksınız.

Derin Morluklar Nasıl Geçer?

Çok derin gözaltı morluklarını geçirmezseniz bir süre sonra cildinizde sarkma olayı dahi başlayabilir.  Bu yüzden eğer gözaltı morluklarınız çok derin ise aşağıdaki tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Biraz sinir otunu bir kabın içerisinde temiz su ile iyice demleyin. Daha sonra temiz bir pamuk ile ve mutlaka karışım soğuduktan sonra cildinize yedirerek sürün ve bir süre gözlerinizi dinlendirin.

Ya da biraz ebegümeci ile biraz papatya ve birazda gül ile kantaron otunu iyice demleyin. Sonrasında temiz pamuk yardımı ile cildinize sürün. Ancak hazırlamış olduğunuz bu karışım kesinlikle göz ile direk olarak temas etmemelidir.

Yukarıdaki bu iki yöntem sayesinde hem gözaltında meydana gelen morluklardan kurtulacak hem de gözaltındaki sarkma başlangıcı ya da sarkmalar tamamen yok olacaktır.

Bu yöntemlerden hangisini seçerseniz seçin mutlaka kür halinde uygulama yapmalısınız.

Gözaltı Morlukları Oluşmasın

Morlukların oluşmamasından emin olmak için mutlaka cildinizi sürekli olarak tonik ya da süt ile düzenli olarak temizleyin.

Seçtiğiniz peeling ürününün cildinizin yapısına uygun olduğundan emin olun.

Cildinize düzenli olarak buhar banyosu yaptırın.

Cildinize uygun aralıklar ile serum desteği verin.

Özellikle gözaltı maskelerini ihmal etmeyin. Haftalık olmasa da en az aylık gözaltı maskelerinden birini uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder