Göz Ağrısı Nasıl Geçer?

Göz Ağrısı Nasıl Geçer?

Göz ağrısı tedavi yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri biraz elmayı güzelce pişirmek ve elma piştikten sonra gül suyu ile elmayı iyice karıştırmaktır. Bu şekilde hazırladığınız ilacı yakı olarak ağrıyan gözünüze hemen sürmeniz yeterli olacaktır.

Göz Ağrısı İçin Tedaviler

İlk önce sarısabır, zeferan ve havlıcanı güzel bir şekilde havanda dövün. Sonrasında bu karışıma gül suyu ekleyin ve iyice tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Sonra bu ilacı yakı şeklinde kullanın.

Ya da isterseniz 80 gram kadar çöpü çini bitkisi ile 10 gram kadar kara üzüm ve birde 10 gram kadar meyankökünü sadece 1 litre kadar suyun içinde iyice kaynatın. Hazırladığınız bu ilacı her yemekten sonra yeteri kadar için.

Göz ağrısını geçirmek için bir diğer yöntemde biraz çam sakızı ile gül yağını iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı ağrıyan gözünüze dikkatli bir şekilde damlatın. Bu sayede göz yanmasını tamamen geçirebileceksiniz.

Göz ağrısını hızlıca geçirmenin bir yolu da biberiye bitkisini alıp ağrıya gözün üstüne koymaktır.

İsterseniz buhur-u Meryem kökünü dövüp hemen gözünüzün üzerine koyabilirsiniz. Bu sayede gözünüzü dinlendirip ağrısını da yatıştırmış olursunuz.

Ya da gül suyuna bir miktar kadar ağaç yosunu ekleyebilirsiniz. Sonrasında bu su yardımı ile gözlerinize pansuman yapabilirsiniz.

Evde yakı hazırlamak istiyorsanız gül suyunun içine yumurta ya da nişasta karıştırabilir ve gözünüzün çevresine yakı olarak uygulayabilirsiniz.

Veya marul tohumu ile arpa ununu karıştırıp hamur haline getirdikten sonra bu hamuru gözünüze koyabilirsiniz.

Ağrıyı dindirmenin bir diğer yolu da ekir, zencefil ve raziyane bitkilerini bal ile birlikte karıştırıp macun haline getirmektir. Elde ettiğiniz bu macunu her sabah ve her akşam düzenli olarak ve sadece 5 gram kadar yiyebilirsiniz.

İsterseniz bakla unu ile hatmi ve papatyayı iyice karıştırabilir ve gözünüzün üzerine koyabilirsiniz. Bu sayede hem gözleriniz dinlenir hem de göz ağrısından kurtulursunuz.

Göz Nezlesi

Göz nezlesinden kurtulmak için 100 gram kadar göz otu çiçeğini sadece 1 litre suyun içinde kaynatın. Daha sonra hazırladığınız bu su ile güzelce banyo yapın.

Ya da 20 gram kadar gülü kaynatın ve bu su ile gözlerinize pansuman yapın.

Veya 50 gram kadar ahududunu 1 litre suda kaynatıp, bu su ile gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder