Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

Özellikle hoplayıp zıplarken ya da spor yaparken mutlak suretle sutyen kullanın. Çünkü sutyen kullanmak demek göğüslerin kendi ağırlıkları nedeni ile derinin elastikiyetinin kaybolmaması demektir.

Özellikle hamamda ya da saunada ya da sıcak su ile banyo yapmayın. Eğer sürekli cildinizi keseliyor ya da peeling yapıyorsanız bu uygulamaları sert bir şekilde değil yumuşak hareketler ile uygulayın.

Kesinlikle göğüslere direk olara güneş ışığını nüfuz ettirmeyin. Dekolte giydiğiniz zaman mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanın.

Göğüsleri desteklemek ve dirilik kazandırmak için mutlaka tazyikli soğuk su masajı uygulayın. Bunun için duştan hemen çıkmayın, duşun sonunda en az 3 dakika boyunca dairesel hareketler ile ve dayanabileceğiniz kadar soğuk suyu göğüslerine tutun.

Sıkılaştırıcı ile göğüs derisini nemlendiren bakım ürünlerini mutlaka 25 ila 28 yaşlarından başlayarak sürekli olarak kullanın.

Göğüslerinize bakım uygulamak için gebeliği ya da gebelik sonrası sarkma ya da çatlamaların oluşmasını kesinlikle beklemeyin.

Banyo ya da duş sonrasında mutlaka dirilik veren krem ya da tonikleri uygulayın.

Bol bol spor yapın. Bilhassa üst kol, omuz ve sırt odaklı spor hareketlerine önem verin.

Diyet yaparken göğüslerinizin hacmine dikkat edin.

Cam silin, halı silin, yüzün ya da barfiks hareketleri yapın.

Bakım kremleri ya da spor hareketlerini düzenli bir şekilde yapmadığınız takdirde göğüs bakımında kalıcı sonuçlara ulaşamayacağınızı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder