Göğüs Dikleştirme Öncesi Hazırlık

Göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorsanız ameliyat öncesinde mamografi çektirmeniz gereklidir. Aslında mamografi çektirmek zorunlu değildir sadece göğüs taramanızın yapılması açısından önem teşkil etmektedir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı olmadan önce mutlaka doktorunuzla sürekli olarak bağlantı da olun. Bilhassa sürekli olarak kullanmanız gereken bazı ilaçlar var ise bu ilaçları doktorunuza kesinlikle bildirmelisiniz. Çünkü aspirin benzeri kanın sulanması neden olan ilaçlar göğüs dikleştirme ameliyatı öncesindeki 1 hafta içinde alımları kesilmelidir.

Bunların dışında göğüs dikleştirme ameliyatı olmadan önce sigaradan bir süre uzak durmalısınız. Çünkü sigara içmek ameliyat sonucu oluşacak olan yaraların iyileşmesini geciktirebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesinde sigara içmemeye çalışın bunun dışında da göğüs dikleştirme ameliyatını adet dönemine denk getirmemeye özen gösterin. Ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatı öncesinden en az 6 saat boyunca hiçbir şey yememeli ya da içmemelisiniz.

   

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesinde yapmanız gerekenler arasında bir de ameliyat öncesinde gerekli olan tüm önemli tetkiklerin yapılabilmesi için en az birkaç saat önceden hastaneye yapmış olmanız gerekliliği vardır. Bunların dışında eğer mümkünse ameliyat sonrasında bir yakınınız veya bir arkadaşınız yanınızda olmalıdır.

Hastanede Ameliyat Öncesi Hazırlık

• Ameliyat olacağınız hastaneye vardığınızda ilk olarak odanıza yerleştirme işlemleri gerçekleşir.
• Sizinle ilgilenecek olan hemşire ilk önce dosyanızı hazırlar ve daha sonra yine aynı hemşire sizden kan testlerinin yapılabilmesi için kan örneği alır.
• Kan testinin sonuçları geldiğinde anestezi doktorunuz bu test sonuçları kontrol edip inceler.
• Bu test sonuçlarında herhangi bir program görünmüyor ise ameliyat olmanız için hiçbir engel yok demektir.
• Daha sonra göğüs ölçümü yeniden titizlikle yapılır.
• Göğüs üzerindeki hangi bölgelerden ameliyatın yapılacağını gösteren kesit çizimleri yapılır.
• Ameliyata hazırlığın son aşamasında ise rahatlayıp sakinleşebilmeniz için size sakinleştirici özelliği olan bir ilaç verilir.
• Siz bu ilacı aldıktan yaklaşık 3 dakika sonra ilacın etkisi kendini gösterir ve siz sakinleştikten sonra ameliyathaneye alınırsınız.
• Ameliyathanede anestezi verildikten sonra göğüs dikleştirme ameliyatı başlamış olur.
• Ortalama bir göğüs dikleştirme ameliyatının tekniğine göre olan suresi bir buçuk veya 3 saat arasında değişmektedir.Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.