İPUÇLARIM

Giysileriniz İçin Pratik Bilgiler

Giysileriniz İçin Pratik Bilgiler

İster yaz ister kış olsun giysilerimiz vazgeçemediğimiz varlıklarımızdır. Giysilerimize ne kadar iyi bakar ve onları ne kadar iyi korursak o kadar uzun süreli ve şık kullanma şansını yakalarız. Bu yüzden her hanımın her an bilmesi gereken ve bilgi darcığında saklaması gereken bilgileri siz sevgili ipuçlarım okuyucuları ile paylaşmak istedim.

Kazaklarımızın Tüylenmemesi İçin Ne Yapmalıyız?

Kış aylarındayız ve ne kadar bütçemizi korumak istesekde muhakkak birkaç tane yeni kazak almaktan kendimizi alamıyoruz. Bu yüzden yeni aldığımız kazaklarımızın tüylenmemesi için yapmamız gereken şey yeni aldığımız kazağımızı henüz giymeden hemen bir naylon torbaya koymak ve buzdolabında yaklaşık olarak 24 saat kadar bekletmektir. Buzdolabının buzluk kısmında 24 saat kadar kazağımızı bekletmek kazağımızın tüylenmesini tamamen önleyecektir.

kadife kazaklarKadife Giysi Bakımı Nasıl Olmalı?
• Koyu renkteki kirlenen kadife giysilerinizi tuzun yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle temiz bir fırça temin edin ve fırçayı kuru ve temiz bir tuza batırınız ve koyu renkteki kadife giysilerinizi bu fırça ile iyice temizleyin. Bu şekilde lekeler kaybolacak ve giysilerdeki fazlaca kullanılmaktan kaynaklanan parlaklıkta yok olacaktır.
• Kadife eskiyen pantolonlarınızdaki parlaklığı gidermek için ise ütü bezinizi sirkeli su ile iyice ıslatın ve daha sonra çok sıcak su yardımı ile ütüleyin. Bu şekilde parlaklığın tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.

Parlayan Kumaş bakımı Nasıl yapılır?
Eğer pantolon ve eteklerinizde parlaklık sorunu yaşıyorsanız o zaman parlayan kısımları yeni kestiğiniz bir patates yardımı ile iyice ovalayın. Ovaladığınız kumaş kısımları kuruduktan sonra kumaşı fırçalayabilirsiniz bu şekilde parlaklığı tamamen almış olacaksınız.

Sararan Beyaz Giysi Bakımı Nasıl Yapılır?
Sararan ve beyaz giysilerinizi çöpe atmayın çünkü onları kurtarabilirsiniz. Saramaya başlamış beyaz giysilerinizi kurtarmak için sararan giysinizi 1 litre kadar suyun içine 1 kaşık kadar oksijen eklediğiniz suyun içinde 1 saat kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Tüylenen Kazak Bakımı Nasıl Olur?
Eğer en sevdiğiniz kazağınız iyice eskimiş ise ve bu kazağınızdan vazgeçmek istemiyorsanız o zaman yapmanız gereken eğer kazağınızın üzerinde kazaktan fırlayan iplik kümecikleri var ise onları toplamak ve daha sonra kıl bir fırça yardımı ile örme yününün ters tarafından kazağınızı iyice fırçalayın. Kazağınız iplendiği sürece bu işlemi tekrar edebilir ve kazağınızı çöpe atmaktan kurtarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.