İPUÇLARIM

Ginsengin Zararları Nedir ? – Panax

Ginsengin Zararları Nedir ? – Panax

Televizyonda adını sıkça duyduğunuz şu sözde meşhur doktor tarafından (pardon hocamız) satılan Panax’ın herhangi bir yararı olmamakla birlikte insan vücuduna zararı vardır. Ortada bir sahte birde gerçek ürün var. Hepimiz biliyoruz ki sahte ürün her zaman zararlıdır, asla ve asla yarar sağlamaz. Ginseng yani Panax bitkisi aslında faydalıdır ancak gerçeğini bulduğunuzda… Bu yazımızda gerçek panaxın yani ginseng’in yan etkilerine ve zararlarına değineceğiz.  Sahte olanlardan hiç bahsetmeye gerek yok, olabildiğinizce uzak durun.

 • Göğüs hastalığı ve göğüs kanseri olan kadınlar kesinlikle uzak durmalıdır.
 • Kalp ilaçlarıyla veya bir takım kan inceltici ilaçlarla birlikte kullanılması durumunda sağlığı olumsuz etkiler. Dikkatli davranmalısınız.
 • Şeker hastaları kesinlikle bu bitkiyi kullanmamalıdır.
 • Emziren ve hamile kadınlara önerilmez.
 • Aniden meydana gelen bir hastalığı olan kişilere önerilmez.
 • Kalp ritim bozukluğu olanlar ve tansiyon hastaları kesinlikle kullanmamalıdır.

Bu ilacı / bitkiyi / hapı / kapsülü / çayı / şurubu / tozu… artık her neyse kesinlikle ve kesinlikle “eş dost” önerisiyle almayın. Uzman bir doktor tavsiye ederse kullanabilirsiniz ancak “benim şuramda şu sorun vardı kullandım geçti” diyenleri referans alarak iş yapmayın. O kişide işe yaraması sizde de işe yarayacağı anlamına gelmez.

Mesela İnternet üzerinden Panax araştırması yapıyorsunuz. Karşınıza bir site çıktı tıkladınız girdiniz. Ürünleri teker teker incelediniz ama kararsız kaldınız. Hangisinin neye faydası olduğunu net olarak bilmiyorsunuz. Sağ alt köşeden “pat” diye bir canlı destek çıktı. “Buyurun efendim size nasıl yardımcı olabilirim?” diye başladı konuşmaya. Sizde tabi derdinizi anlattınız, derman bulmak için… Sorarım size karşınızdaki kişi bunu ticari bir amaç için yapıyor ne kadar fayda sağlayacak? Karşınızdaki doktor değil. Sıradan bir müşteri temsilcisi. Ona işe girerken şunları şunları yapacaksın diye öğretiyorlar sizde “karşımdaki ne kadar bilgili, bana yardımcı oldu” diye düşünüyorsunuz.

İpuçları.com olarak size tavsiyemiz panax reklamlarından uzak durun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. enes aslan dedi ki:

  İYİ BİLGİLER TEŞEKÜRLER BENIMDE BİTLERE KARŞI HOBİM VAR ÇOK İLGİLENİRİM..HOBİ OLARAK..BUNLARI ÖRENMEMİZ BİZLERE FAYDA SAGLAYACAKTIR

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Enes bey ne demek istediniz tam anladığımı sanmıyorum. Bitlere karşı hobiniz mi var? bu ne demek.

 2. Film İzle dedi ki:

  Teşekkürler güzel paylaşım emeğine sağlık.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.