Gelinlik Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Gelinlik Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Gelinliği satın aldınız ama düğün gününe kadar nasıl saklayacaksınız? Pekiyi düğün gününden sonra çocuklarınıza hatta ve hatta torunlarınıza dek aynı ilk günkü gibi nasıl saklayacaksınız.

Gelinlik Düğün Gününe Kadar Nasıl Muhafaza Edilir?

Gelinliğinizi aldıktan sonra vücudunuza uyması için gerekli terzi işlemlerini uygulattıktan sonra eğer isterseniz gelinliğinizi düğün gününe dek gelinlik firmasında saklayabilirsiniz.

Eğer firmada saklamayı tercih ederseniz firmaya düğün günü teslim edilmesi için talimat verebilir ve gelinliğinize hiçbir zarar gelmeden düğün günü gelinliğinizi giyebilirsiniz.

Gelinliğinizi son dakikaya kadar firmada saklamanız demek firmanın son anda dahi sunabileceği avantajlardan yararlanmanız demektir. Örneğin düğün günü kilo değişimi gibi bir durumun söz konusu olması durumunda firmanın sunacağı son dakika prova ile müdahale uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Eğer gelinliği düğün gününe kadar firmada değil de evde saklamak istiyorsanız mutlaka pamuklu kumaştan yapılmış olan ve hava geçiren elbise kılıfı ile ayrıca gelinliğin eteklerinin yere değmeyeceği bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

gelinlik nasil muhafaza edilir

Gelinlik Düğün Gününden Sonra Nasıl Saklanır?
Düğünün ertesi günü ve kesinlikle vakit kaybetmeden gelinliği kuru temizlemeye verin. Bu sayede gelinliğin üzerine bulaşmış olan lekeler gelinliğe iyice nüfuz etmeden temizlenebilir.

Fakat bu noktada çok önemli bir durum söz konusudur. Çünkü her kuru temizleme şirketi gelinlik ile baş edemez. Başka bir değiş ile her temizleyici gelinliği gerekli özen ve titizlik ile temizleyemez. Çünkü gelinlik temizliği farklı bir uzmanlık alanı ister.

Bu nedenden dolayı gelinliğinizi satın almış olduğunuz firmadan mutlaka kuru temizleme firmasını sorun.

Kuru temizlemeden aldığınız gelinliğinizi daha sonra renksiz bir kağıda sarın ya da pamuklu bir kılıfa sarın. Gelinliğinizi asmayın onun yerine serip hava alan bir kutuda saklayın. Bu sayede gelinliğinizi yıllarca ilk günkü güzelliği ile saklayabilirsiniz.

Saklamış olduğunuz gelinliği yıllar içerisinde oluşacak kötü kokulardan korumak için naftalin torbacıklarından satın alıp kutu içerisine özenle yerleştirebilirsiniz.

Gelinliğinizi saklarken mutlaka her 6 ayda bir dikkatli bir şekilde dışarıya çıkartıp havalanmasını sağlayın. Gelinliğinizin sararmaması için gelinliğinizi güneş ışınlarından kesinlikle uzak tutun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder