Gelato Sonsuzluk Atkısı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Gelato sonsuzluk atkısı ya da boyun atkısı son zamanlarda oldukça popüler olan bir atkı modelidir. Bu atkı modeli özellikle üniversite çevresinde genç bayanların tercih ettiği bir modeldir.

Fakat eğer bu modelden daha başka bir model denemek isterseniz yine çok şık ve çok modern olan dalgalı boyun atkısı modelimize de bir göz gezdirebilirsiniz.

Bu şık atkıyı işleyebilmek için 6 mm yün atkı tığı ile karışık renklerin hâkim olduğu bir yün ipliğine ihtiyacınız var.

Gelato Sonsuzluk Atkısı

gelato 2Başlangıç düğümünü her zamanki gibi atın ev sonrasında 25 zincir çekin.

gelato 3Yukarıdan dördüncü zincire V harfini oluşturun. Yani bir tane çift kroşe, 1 tane zincir ve bir tane daha çift kroşeyi aynı zincirin içine atın.

gelato 4Sonra iki tane zincir atlayın ve üçüncü zincire yine V harfini oluşturun. Aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

gelato 5Daha sonra 3 tane zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin.

gelato 6Diğer tarafa çevirdikten sonra V harfi olan kısımlara yani deliklere yine başka bir V harfi daha işleyin. Başka bir değiş ile V harfinin içerisine 1 tane çift kroşe, 1 zincir ve bir tane daha çift kroşe atın.

Aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin. Sıranın sonunda sadece 1 tane çift kroşe atın ve diğer tarafa işlemeye başlayın. İstediğiniz uzunluğa ulaşana dek aynı işlemleri uygulayarak devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.