İPUÇLARIM

Gece Uykunuz Kaçtığında Bunları Yapın

Gece Uykunuz Kaçtığında Bunları Yapın

Normal bir insan gece başını yastığa koyduğunda uyuyamıyorsa ya o gün veya öncesinde olumsuz bir olay yaşamış, gün içerisinde zaten uykusunu almış yada yarın çok önemli bir işi olduğu için heyecandan uyuyamıyordur.

Mesela ben kendimden bir örnek verecek olursam, bundan yaklaşık 8 yıl önce OKS (Liseye gidebilmek için girilen sınav) sınavının olduğu günün öncesinde bir türlü uyuyamamıştım çünkü yarın benim için hayati önem taşıyordu. Zaman içerisinde bir çok olay başımızdan geçti, aynı şekilde sizinde geçti ancak benim için en önemlisi, unutamadığım anlardan birisi buydu.Peki, uyku kaçtığında ne yapılır?

Uykunuz kaçtığında ve geri yatıp uyumaya çalıştığınızda bir türlü beceremiyorsanız ılık bir duş alın. Uyumak için en güzel yöntemlerden birisidir duş almak.

Bunun haricinde bazı kişiler yemek yedikten sonra üzerine çöken yorgunlukla (gece yemek yemek zararlıdır) uyuyabilir, bazıları ise yataktan çıkıp yere sert zemine uzanarak bir süre bekledikten sonra yatağına geri döndüğünde uyuyabilir.

Uyumanın farklı farklı metodları var olduğu gibi, uykunuzu kaçıran farklı farklı durumlar vardır. Uyku düzeni sağlınız için çok önemli, bunu sakın unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.