Frenk Kimyonu Nasıl Kullanılır?

Frenk Kimyonu Nasıl Kullanılır?

Frenk kimyonunun halk arasındaki diğer isimleri arasında karaman kimyonu, nemse kimyonu ve keraviye isimleri yer almaktadır. Frenk kimyonunun Latince ismi ise carum carvi’dir.

Frenk kimyonu bitkisi mayıs ile temmuz ayları arasında beyaz renkte çiçekler açan, 160 cm boyunda, orman kenarları, dağlık bölgeler ve çayırlarda bulunan otsu bir bitkidir.

Frenk Kimyonunun Nerelerde Yetişir?

Frenk kimyonu ülkemizde, Doğu Anadolu bölgesinde ve Avrupa’da yetişen bir bitkidir.

Frenk Kimyonu Nasıl Kullanılır?
Frenk kimyonu sadece baharat olarak değil, güneşte kurutulmuş olan meyveleri ve meyvelerinden damıtılarak elde edilen Frenk kimyonu yağı da tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır.

Frenk Kimyonunun İçindeki Maddeler
Frenk kimyonunun içerisinde carvol ile limonen maddelerini barındıran uçucu yağ ile sabit yağ bulunmaktadır.

Frenk Kimyonunun Tıbbi Etkileri Nelerdir?
Frenk kimyonunun bağırsaklardaki gazı önleyici, iştah açıcı, loğusa kadınlar üzerinde sütü arttırıcı etkileri bulunmaktadır. Bunların dışında Frenk kimyonu yağlı gıdaların sindirilmesinde yardımcı olur.

Saydığımız bu etkilerinden faydalanabilmek için 50 gram kadar tohum 1 litre kadar suyun içinde kaynatılır ve hazırlanan bu karışım günde 3 fincan kadar içilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder