İPUÇLARIM

Far lekesini Temizleme, Far Lekesi Nasıl Çıkar?

Far lekesini Temizleme, Far Lekesi Nasıl Çıkar?

Kadınların göz makyajı için kullandıkları far, estetik duruşa ve makyaja katkısı ile oldukça tercih edilen makyaj malzemesidir. Ancak bazen giyeceklere bulaşan, yastık kılıflarına bulaşan far lekeleri bizi tedirgin etmektedir.

Far lekeleri boyalı ve yağlı yapıları ile inatçı lekelerdendir. Far lekesi bulaşan yeri etere batırılmış bir bezle silmek ve daha sonra sabun ile durulamak akla ilk gelen çözümlerdendir. Far lekesinin üzerine sabun sürerek birkaç saat bekletmelisiniz ve daha sonra durulamalısınız. Üzerine pamuk yardımı ile oksijenli su sürüp bekleterek de lekeyi kolaylaştırıp sabun ile durulayabilirsiniz.

Pratik çözümlerden biride limonlu su veya sirke ile hazırlanan karışımlar lekenin üzerine dökülerek temizlenmesi sağlanmaktadır. Kumaşa zarar vermeyen yöntemler pratik olabilir ancak zaman gerektiren uygulamalardır. Çok hızlı ve etkili yöntemler kumaşa zarar verebilme ihtimali ile daha az tercih edilmektedir. Piyasadaki temizleyiciler ve leke çıkarıcılar tamamen kimyasal içeriklidir. Ancak hassas olmayan kumaşlarda kullanıcıların rahatlıkla kullanabildiği ürünler, hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Bunları yapmayın !

Far lekesini kesinlikle sıcak su ile yıkamamalısınız. Kimyasal içeriği ile oldukça farklı olan far lekesi hemen hemen her kadının başına gelmiştir. Bilinçsizce türlü yollar ve çözümler denenen lekeler daha da yayılarak çoğalır ve temizlenmezler. İnatçı bir leke bırakarak sorun yaratırlar.

Evinizde pratik çözümleri bilinçli bir şekilde kullanmanız için bahsettiğimiz birkaç tüyo sayesinde far lekeleri artık dert olmaktan çıkacak. Bu tür makyaj ürünlerini ilk öncelikle kullanırken tedbiri elden bırakmamalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.