Evimi Çocuğum İçin Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim, Bebeğim İçin Güvenli Evi Nasıl Sağlarım?

Evinizin çocuklarınız yada bebeğiniz için tehlikeli olup olmadığını bilmiyor musunuz? Evinizin o çok sevdiğiniz hatta canınızdan daha çok değer verdiğiniz yavrularınız için tehlikeli olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Onlara daha güvenli bir ev sağlamak için birkaç öneriye mi ihtiyacınız var? O zaman okumanız gereken makaleyi okuyorsunuz. Hadi başlayalım sevgili anneler.

Evladınız İçin Güvenli Bir Ev Yaratın

1. Evdeki tüm ilaçları reçeteli yada reçetesiz fark etmez hepsini evladınızın ulaşamayacağı bir yere kaldırın.
2. Evinizi ve varsa bahçenizi zehirli bitki yada otlardan arındırın ve sürekli kontrol edin.
3. Evdeki varsa merdivenlerinize yada girebileceği tehlikeli bölgelere bebek kapıları takın. Tehlikeli bölgelerden kasın elektrikli eşyaların veya çeşitli aletlerin olduğu odalar.
4. Eğer evinizde yani bahçenizde spa yada havuzunuz var ise girişlerinde her daim bir kapı olduğunun ve her an emniyetli olduklarının kontrolünü yapın.

img0165. Evdeki tüm elektrik prizlerini plastik bir kapak ile kapatın. Bu kapakları hırdavatçılarda yada mağazaların bebek bölümleri raflarında bulabilirsiniz. Unutmayın hanımlar evladınız bebek olmasa dahi yani bir çocuk yaşına da gelse hala araştırma ve keşfetme hissi ile doludur ve bu keşif işlemleri sırasında buldukları her şeyi prizlere sokma eğiliminde olabilirler.
6. Bebeğin ulaşabileceği tüm masalara yemek ve kahve masaları dahil hepsinin köşelerine koruma takın.
7. Evdeki tüm kırılacak eşyaları kristaller, çiniler vs hepsini bebeğinizin ulaşamayacağı bir yere kaldırın. Eşyaları kaldırdığınız yerin yukarda olması güvenliği tam sağlamaz önemli olan evladınızın ulaşsa daji kapağını açamayacağı bir dolapta olmasıdır.
8. İçi pamuk dolgulu bir banyo musluğu kabı alın çünkü bebekler banyo küvetinde ne kadar dikkatli yıkarsanız yıkayın kayabilirler ve başlarını musluğa çarpabilirler.
9. Evdeki çekmeceler, dolaplara hatta ve hatta tuvalet kapağına dahi kilit mandalı takın. Unutmayın bebeğiniz yürümeye başladı ise dikkatli olmanız onların hızlarını yavaşlatan bir unsur değildir. Onlar çok hızlı bir şekilde her yere ulaşabilirler.
10. Bebek karyolasının ve portatif çocuk parkının parmaklık aralarının 6 cm’den fazla olmamasına dikkat edin. Bu şekilde bebeğiniz başını yada vücudunu bu parmaklıklardan geçirmeye kalkmayacaktır ve böylece parmaklıklar arasında sıkışma tehlikesi yaşamayacaktır.


Leave a Reply