İPUÇLARIM

Evdeki örümceklerden kurtulmanın yolu, Örümcekler nasıl yok edilir?

Evdeki örümceklerden kurtulmanın yolu, Örümcekler nasıl yok edilir?

Evin hiç umulmadık yerinden sarkan örümceklerden bıktın mı? Odanın neredeyse her köşesine ağlarını ören örümceklerden basit bir bilgi sayesinde kurtulmak mümkündür. Konun devamında örümcekten kurtulmak için gerekli bilgiye ulaşabilirsin.

Örümcekler; genelde tavan köşelerine ağ örüp, yakaladıkları diğer canlılar (sinek, arı vs.) ile beslenirler. Ağlarını örmek için rutubetli bölgeleri seçerler.

Örümceklerden kurtulmak için temizlik şarttır. Yuva yaptıkları yerleri sürekli fırçalayıp temizleyerek ağ örmelerini engelleyin. Bu şekilde av yakalayamayacak ve beslenemediği için başka bir yer aramak için evden çıkacaktır. İlaçlama yapmakta en etkili yöntemlerden biridir. İlaçlama yapacak kadar büyük bir sorun değilse size tavsiyem çamaşır suyu kullanmanızdır.

Örümcekten kurtulmanın yolu:

Duvar veya tavan köşesindeki örümcek ağını süpürge veya fırça gibi bir şeyle temizleyin. O bölgelere örümceğin bir daha yuva yapmaması için su karıştırılmış çamaşır suyu ile silin. Çamaşır suyunun kokusu örümcekleri o bölgeden uzak tutacaktır. Silme işlemini yaparken çok fazla basmayın hafifçe silinin ki çamaşır suyu duvar boyasına zarar vermesin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Öbümceklereölüm dedi ki:

  Bizim evidi bastı bunlar yeni taşındık annem hastanede oldu için 2 aydır ev adam gibi temizlenmiyor tabi her yer sardı tam gaz savaşıyorum odama da girmişler salon da yatıyorum 😀

  1. Hawk dedi ki:

   Ulan 10 yazının 7’si yazım hatası. İsmin bile… İnsan yazdığı şeyi bir kontrol eder yanlış yazdığım yer var mı diye.

 2. Ayrancı cilingir dedi ki:

  Güzel bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim

 3. buse dedi ki:

  buyuk örümcekler neden eve gırıor sırtında yavrusu olanlar salonum o kadar pıs deıl unıtemın arkasndan cıktı 2 tane bebegım var evde yerlerde gezmesı tıksınc

 4. çelik kapı dedi ki:

  ellerinize sağlık inşallah bu metodla kurtuluruz

 5. Bayraklı Klima dedi ki:

  Aslında evde örümcek olması bir yandan iyi çünkü Örümcekler sinekleri yerler 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.