İPUÇLARIM

Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

LAĞIM FARESİ NASIL YOK EDİLİR:Lağım fareleri; fare türleri içerisinde en tehlikelilerindendir. Lağım fareleriyle başınız derde girerse aşağıda belirttiğimiz yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

 • Kapan kurma: Lağım fareleri boyut olarak diğer farelere oranla daha büyük olduğu için büyük bir tahta kapan kullanmalısınız.
 • Fare yapıştırıcıları: Özel bir yapıştırıcı olduğundan asla kurumayacaktır. Bir karton üzerine yapışkanla büyük bir daire çizip, dairenin merkezine fare için cezp edici yiyecekleri koyun ve farenin dolaşabileceği yerlere yerleştirin Özellikle duvar kenarlarını tercih etmelisin, fareler en çok duvar diplerinde dolaşır.
 • Fare zehirleri: Tahıllar veya bitkilerin üzerinin bu yüksek zehirli maddeyle kaplanıp, Farelerin gezinme alanlarına bırakılması gerekir. Ancak bu yöntem tehlikelidir. Fare zehirli yemi yedikten sonra nerede öleceği belli olmadığı için bulunamasa koku yapmaya başlar ve sağlıksız bir ortam oluşur.
 • İlaçlama: İlaçlama firmalarından yardım alarak, yaşadığınız yeri ilaçlatabilirsiniz. En etkin çözümdür. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan firmalarla irtibata geçerek lağım fareleri kâbusunuzdan kurtulabilirsiniz.

  Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

  Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

Eğer fare probleminiz şuan için sadece bir tehdit ise korunma yollarını deneyebilirsiniz.

 • Elektronik fare kovucular: Bu cihazlar yaydığı elektromanyetik dalgalar yayarak fare ve haşereleri uzak tutar.
 • Naftalin: İçeriğinde bulunan zehir etkisiyle naftalin bulunan yerlere fareler gelmez. Kıyafetlerinizin bulunduğu yerlere pul naftalin dökerek korunabilirsiniz.

Farenin evinize girdiğinden eminseniz, İlk önceliğiniz daha çok farenin gelebileceği delikleri etkin bir şekilde kapatmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. abdullah dedi ki:

  yapmadığım şey kalmadı bildiğin buz dolabinin metal kısmı kemirerek delik açmış dolapta abi ne yaparsam yapayım hiç bişekilde yakalanmıyor artık saygı duyuyorum ve yiyeceğini kendim veririyorum zarar vermesin die bu farenin ben amk nasıl bi hayvan

 2. Gizem karaca dedi ki:

  Arkadaşlar bu lanet fare alaturka tuvaletten çıkıyor yüksek giriş kattayim ve ev sahibinin evinde çıkmıştı 3kat onunda ne yapabilirim çocuklar görürse bagirlari patlar korkudan bu yöntem lutfen

 3. Levent dalgic dedi ki:

  Evde huzurdirligim kalmadi.kemirilmedik birsey birakmiyor.Lanet olasi enson yesyeni banyo terliklerini testeregibi kemirmis ve did izleri Cok buyuk.saatsabahin sordu ve iki haftadır yapmadigim tuzak zehir kalmadı.ışıklar sürekli açık ve vezvol sopasıyla oturuyor uzanıyorum gün agarincaya kadar.Devlettin hicbir kurumu yardım etmedi umursamiyor.calismam uyumama,dinlenmeme bagli ama psikolojim is hayatım bitik durumda ve odemelerimi kirami ödeyemez haldeyim.Evde bu yaratıkla nasıl basederim.

  1. Orhan dedi ki:

   Yapistiriciyi koy ve lambalari söndür. Sessiz bir ortam olusursa geberiri

  2. Gözde dedi ki:

   Yapışkan’ın üzerine zehir de koyduk valla hem yapıştı hemde öldü

  3. Melikşah dedi ki:

   Sana bir taktik vereceğim biraz acımasızca empati kurduğun zaman ama çok başarılı nalbura git 1 liralık çabuk donan alçı al markettennde 1 liralık yada ne kadar alıyosanız isteğe bağlı . Fareler unu severler çabuk donan alçı ve unu birbirine karıştırın bir kabın içine koyun bi kabın içinede su koyun sadece un sanıp yediği alçılı unu yiyip bir iki yudumda su içtin mi ohhh mis yarım saate kalmaz organları donar yada hazımsızlıktan ölür saygılar 🙂

 4. Sema dedi ki:

  Canım valla bizde kapan kurduk ucuna da namideger peyniri koyduk oh mis hem kapan daha iyi yukarıda yzpılanlara gore çünkü Nerede öldüğü belli en azından.

 5. Müzeyyen dedi ki:

  Bir aydir fareyle basim belada krmirmedik ne makine hirtumu birakti nede kilozet borusu yapişkan aldim kapan aldim başka bir zehirli ilaç aldim hiç birisine gelmiyor adam bir delik bulup eve giriyor napicam bana yardimci olun lütfen

 6. Feyyaz dedi ki:

  Klozet borusunu fare kemiriyo 3kere deyistirdim simdi zehirli bugday döktum onlari yiyo duyuyorum o bugday zehirlermi öldürürmü fareyi.

 7. hande dedi ki:

  biz gecen yaz köye gittiğimizde kulozettin borusunu kemirip çıkmış sadece bonyoda dolaşabilmiş oraları pilemişti. eve geldiğimizde banyonun kapısını açınca gördüğümüz pislikler karşısında şok olmuştuk. farenin kemirdiği kulazet borusu akordiyon gibiydi ve inceydi. biz kalın borudan taktık ve bir daha kulazetten çıktığını görmemiştim taa ki geçenlerde alaturka tuvaletimizde pisliğini görene kadar. neyse temizledik wc deki kapağı yeniledik 2 kutu tuz ruhu döktük. ancak bu nasıl bir fareyse bu kapağın yarısını kemirmiş yine. ama pisliği felan yoktu. kapıyı açık unutsak mazallah 2 çocuğum var biri 2 yaşın da biri 5 aylık. onlara bişey edecek diye korkuyorum. öncelikle bugün toz şekeri yakıp tuvalat deliğinin etrafına dökeceğim. yarın kapağı değiştirim naftalin saçacağım. umarım tekrar gelmez. dipdot: evim bodrum katı malesef

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Hande hanım büyük geçmiş olsun. Gerçekten başınız belada sanırım. Umarım kurtulursunuz.

  2. alk dedi ki:

   Kedi bunları yemezmi yahu

 8. ali güven dedi ki:

  Farelere en iyi çözüm bitkisel elektronik korucular insanları program lıyor ve hasta ediyor bunun çözümü fareler bitki özlerini sever.
  La taşı dediğimiz taşa gelmezler toz la taşı alıp evin her tarafına savurun
  Bitkisel çözüm etkili ama laboratuvar ortamında buğday ın özüne bazı bileşik ler koyarak farelerin açlıktan öldüğünü göreceksiniz

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Ali bey öneriniz için size çok teşekkür ederim.

 9. cfg indir dedi ki:

  adını duyunca bile bi garip oldum farenin, yaz geldi başımıza dert olmasalar bari

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.