Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

LAĞIM FARESİ NASIL YOK EDİLİR:Lağım fareleri; fare türleri içerisinde en tehlikelilerindendir. Lağım fareleriyle başınız derde girerse aşağıda belirttiğimiz yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

  • Kapan kurma: Lağım fareleri boyut olarak diğer farelere oranla daha büyük olduğu için büyük bir tahta kapan kullanmalısınız.
  • Fare yapıştırıcıları: Özel bir yapıştırıcı olduğundan asla kurumayacaktır. Bir karton üzerine yapışkanla büyük bir daire çizip, dairenin merkezine fare için cezp edici yiyecekleri koyun ve farenin dolaşabileceği yerlere yerleştirin Özellikle duvar kenarlarını tercih etmelisin, fareler en çok duvar diplerinde dolaşır.
  • Fare zehirleri: Tahıllar veya bitkilerin üzerinin bu yüksek zehirli maddeyle kaplanıp, Farelerin gezinme alanlarına bırakılması gerekir. Ancak bu yöntem tehlikelidir. Fare zehirli yemi yedikten sonra nerede öleceği belli olmadığı için bulunamasa koku yapmaya başlar ve sağlıksız bir ortam oluşur.
  • İlaçlama: İlaçlama firmalarından yardım alarak, yaşadığınız yeri ilaçlatabilirsiniz. En etkin çözümdür. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan firmalarla irtibata geçerek lağım fareleri kâbusunuzdan kurtulabilirsiniz.

    Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

    Evdeki lağım faresi nasıl yok edilir?

Eğer fare probleminiz şuan için sadece bir tehdit ise korunma yollarını deneyebilirsiniz.

  • Elektronik fare kovucular: Bu cihazlar yaydığı elektromanyetik dalgalar yayarak fare ve haşereleri uzak tutar.
  • Naftalin: İçeriğinde bulunan zehir etkisiyle naftalin bulunan yerlere fareler gelmez. Kıyafetlerinizin bulunduğu yerlere pul naftalin dökerek korunabilirsiniz.

Farenin evinize girdiğinden eminseniz, İlk önceliğiniz daha çok farenin gelebileceği delikleri etkin bir şekilde kapatmaktır.

15 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.