İPUÇLARIM

Evde Yılbaşı Kartı Nasıl Hazırlanır?

Evde Yılbaşı Kartı Nasıl Hazırlanır?

Yeni yıl yaklaşıyor ve elbette her yeni yılda olduğu gibi bu yılsonunda da onlarca kişiye yeni yıl kartı yollamanız lazım. Elbette bu küçük gibi görünse de toplamda bakıldığında maliyeti oldukça yüksek tutan bir yeni yıl masrafı.

Bu yüzden bu yeni yılda maliyetleri biraz daha düşürebilmek ve aile bütçenize katkıda bulunmanız için sizlerle evde kolay bir şekilde ve neredeyse masrafsız hazırlayabileceğiniz yeni yıl tebrik kartlarının nasıl hazırlanacağını göstereceğiz.

Sonraki çalışmalarımızı da takip edin çünkü sonraki günlerde birbirinden şık ev yapımı yeni yıl kart projelerini de sizlere sunacağız.

Gerekli Malzemeler
Yılbaşı kartlarınızı hazırlamanız için kalın beyaz ya da renkli kâğıtlara, küçük bir doğum günü mumuna ve sulu boya ile fırçaya ihtiyacınız var.

Evde Yılbaşı Kartı Hazırlama

yeni yil karti 1İlk önce beyaz ya da renkli kâğıdı ister yandan ikiye katlayarak isterseniz de direk tam sayfa olarak alın ve küçük doğum günü mumu ile daha doğrusu mumun alt tarafını bir kalem gibi kullanarak kar taneleri, çam ağacı ve istediğiniz farklı süslemeleri çizin.

Bu çizimlerinizi belli etmeye çalışmayın sadece kalem ile çizer gibi küçük doğum günü mumunun arka kısmı ile resimleri kâğıt üzerine çizin.

yeni yil karti 2Daha sonra sulu boya ve fırça ile istediğiniz renklerde kâğıdın üzerini boyayın.
Gördüğünüz gibi bir süre önce doğum günü mumu ile kâğıt üzerine çizdiğiniz ve yazdığınız her şey sulu boya sayesinde görünür olacak ve bu sayede de yeni yıl kartınız hazır hale gelecektir.

yeni yil karti 3İsterseniz kendi elleriniz ile hazırladığınız yeni yıl kartına küçük bir kurdele ya da farklı renklerde farklı süslemeler ilave ederek yeni kartınızı çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde farklı modellerde yeni yıl kartlarının da nasıl evde kolayca hazırlandığını sizlerle paylaşacağız. Bu yeni yıl kartı en basit ve en sade yeni yıl kartıdır. Bu yüzden çok yakında en şık ve en gösterişli kart yapımı projeleri ile sizlerle birlikte olacağız.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.