Evde Tasarruf Etme Yolları Nelerdir?

Ne kadar tasarruf yapsak da yine de bir şekilde her ay bir faturayı fazla ödüyoruz. İlla ki bir yerlerde bir şeyler oluyor ve gereksiz en az 50 ila 100 lira aylık fazladan ödüyoruz.

Bu sadece bir iki ay için değil her ay ve yaz kış tekrarlanan bir durum oluyor. Pekala, ne yapmamız gerekiyor her ay fazladan harcadığımız yani ödediğimiz bu paraları sevdiklerimiz üzerine yatırım yapıp ya da onların bir ihtiyacını karşılamak için kullanamaz mıydık? Evet, hanımlar anladığınız üzere bu makalemizde evde tasarruf etme yolları nelerdir bu konuyu işleyeceğiz. Bu makalenin sonunda ise evde aylık en az 50 lira tasarruf yapmayı öğrenecek ve evde tasarruf etmenin yolları nelerdir makalesi ile fazladan arttırdığımız bu paraları her ay sevdiklerimiz için bir kenara koyabileceğiz.

Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir?

  • Evde tasarruf etmenin yolları sadece ve sadece fatura kontrolünden geçmez. Evde dikkat edeceğimiz birkaç küçük detay sayesinde yıllık tasarrufumuza tasarruf katabiliriz. İşe ilk önce eriyen ve azalan sabunlarımız ile başlayalım. Tüm erimiş ve azalmış sabunlarımızı bir araya biriktirip toplayalım ve onları bir güzel kaynatalım. Kaynattığımız sabunları daha sonra soğumaya bırakalım. Bu şekilde sabunlarınız sıvılaşacaktır. Daha önceden atmayıp içini temizlediğimiz bir sıvı el sabunu kutusuna sıvılaşmış sabunlarımızı boşaltalım. İşte size yeni ve aheng dolu kokusu ile yeni sıvı deterjanınız.

Tasarruf Etme Yollari Nelerdir

  • Kış geldi ve kombi ya da elektrikli soba derken faturalar kabarmaya başladı değil mi? O halde işe öncelikle evinizin iç ısısını 20 derecede sabitlemek ile başlayın. Ve özellikle de gece vakitlerinde evinizin perdelerini kapalı tutun.
  • Enerji tasarrufunun diğer bir püf noktası ise, evdeki gereksiz kombilerinizi kapatmaktan geçer. Ayrıca radyatörlerinizin önüne sıcaklıklarını engelleyecek eşyalar koymayın ya da perdelerin arkasında kalıyorlar ise perdeleri cama takacağınız bir elbise askısı yardımı ile kaldırın.
  • Buzdolabınızın değişmesi gerekiyorsa değiştirin çünkü A sınıfı olmayan buzdolapları gerçekten gereğinden fazla elektrik harcarlar. Ayrıca buzdolabına sıcak yiyecek ve içecekler koymayın.
  • Elektrik tasarrufu yapmanın bir diğer yolu ise, çamaşırlarınızı nemli ütülemekten geçer. Eğer çamaşırlarınızı nemli ütülerseniz kırışıklıklar çok daha kolay açılacaktır ve ütünüzü gereğinden fazla kullanmak zorunda kalmazsınız.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.