Evde Soyulan Maske Yapımı

  • 18 Ocak 2016
  • 520 kez görüntülendi.
Evde Soyulan Maske Yapımı

Evet, internette birçok maske yapımı ile yani maske tarifi ile karşılaşıyoruz. Ancak bu tariflerin birçoğunun özellikle siyah noktalar üzerinde pek işe yaramadığını da görüyoruz.

Ancak özellikle yüzünüze tamamen bu maskeyi sürdükten sonra bu maske kendi kendine kuruyacak ve elleriniz ile yüzünüzden bu maskeyi soyabileceksiniz.

Bildiğiniz üzere özellikle kuruyup cilt üzerinden soyularak çıkan hemen hemen her maske çeşidi cilt üzerinde baskı oluşturur ve gözenekleri açılması için zorlar. Ve elbette bu durum siyah noktaların sanki bir mıknatıs gibi cildinizden soyulup çıkmasını sağlar.

Gelelim bu muhteşem maskenin yapımına ve ihtiyacınız olan malzemelere. Bu noktada bu maskenin değeri de oldukça artıyor çünkü bu maskeyi sadece ve sadece 2 tane ve kesinlikle pahalı olmayan ayrıca kolay bulunan bir malzeme ile yapacaksınız.

Soyulabilen maske yapımı için sadece ve sadece süt ve toz jelatine ihtiyacınız var.

Soyulabilen Maske Tarifi

Soyulabilen maskeyi hazırlamak için 2 yemek kaşığı kadar sütün içerisine2 yemek kaşığı kadar toz jelatin ekleyin ve bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı mikrodalga fırının içerisinde kıvam alıncaya kadar ısıtın. Ancak evde mikrodalga fırınınız yok ise daha önceden ısıttığınız 200 derecelik normal fırında yine kıvam alıncaya kadar ısıtın. Karışımı ısıtmayı şeffaf bir renk oluşmaya başlayıncaya dek sürdürün.

Soyulabilen Maskes Nasıl Uygulanır?
• İlk önce cildinizi iyice temizleyin ve tamamen kurutun.
• Daha sonra maskeyi fırından dikkatli bir şekilde çıkarın ve cildinizi yakmaması açısından maskenin ısısını kontrol edin.
• Maskenin ısısı cildiniz için uygun dereceye geldiğinde ister sadece cildinizdeki siyah noktalı kısma isterseniz de tüm cildinize bu maskeyi uygulayın.
• Maske cildinizde kurumaya başladığından sadece siyah nokta temizliği değil cilt gözenek temizliği ile ciltte gerginliği de sağlayacaktır. Bu nedenden dolayı da sadece siyah noktalara değil tüm cilde bu maskeyi uygulamak daha iyi olacaktır.
• Maske cildinizde tam anlamı ile kuruduktan sonra ilk önce maskeyi yüz hatlarınızın çevresinden başlamak sureti ile cildinizden yavaşça soyarak çıkarın. Eğer maskeye dikkatli bir şekilde bakarsanız cildinizdeki siyah noktaların hepsinin tamamen döküldüğünü de ayrıca cildinizin de tertemiz ter temiz olduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder